Wieloryby znów agresywnie akumulują XRP. Wiedzą co czeka Ripple?

W świecie kryptowalut, działania dużych inwestorów, zwanych wielorybami, często dostarczają cennych wskazówek na temat sentymentu rynkowego dotyczącego określonego aktywa cyfrowego. Ostatnie dane firmy analitycznej Santiment zwracają uwagę na byczy trend na natywnym tokenie spółki Ripple (XRP), ponieważ „grubasy” aktywnie zbierają z rynku miliony tokenów w ostatnim czasie, zwłaszcza w przeciągu ostatnich trzech tygodni.

XRP rośnie. Od blisko 3 tygodni wieloryby zwiększają pozycje

Według danych udostępnionych przez znanego analityka kryptowalut @ali_charts na platformie społecznościowej Twitter, wieloryby podejmują właśnie zdecydowane kroki wobec XRP. Wykorzystując narzędzia do analizy sentymentu rynkowego firmy Santiment, Ali zauważył, że przez ostatnie trzy tygodnie duzi gracze wykupili ok. 52 milionów tokenów XRP, co odpowiada wartości szacunkowej blisko 22 milionów dolarów. Entuzjastyczne zakupy waluty Ripple przez wieloryby wskazuje na ich mocne przekonanie co do przyszłych perspektyw kryptowaluty.

Trend akumulacyjny zaobserwować można w szczególności u adresów krypto posiadających od 10 do 100 milionów tokenów XRP. Okres intensywnego gromadzenia kryptowaluty rozpoczął się 7 maja, niecały miesiąc po zauważalnej presji sprzedażowej, która miała miejsce 12 kwietnia.

Źródło: @ali_charts, Twitter

Zobacz też: Ethereum i Bitcoin wypływają z giełd; najniższy poziom od 5 lat. Jak dane on-chain wpłyną na nasze kryptowaluty?

Jak można zauważyć na wykresie, w połowie lutego br., kiedy jeszcze cena XRP znajdowała się w fazie konsolidacji, rozpoczęła się agresywna akumulacja monety przez dużych inwestorów. Niedługo po tym doszło do gwałtownej aprecjacji kryptowaluty, a entuzjazm wielorybów nie ustał jakoś wyraźnie mimo mocnej korekty. Pewne ochłodzenie nastrojów ustąpiło ostatecznie kolejnej fali zakupów rozpoczętej 7 maja która trwa do dzisiaj.

Wykres XRP sugeruje zbliżający się ruch na północ. Aprecjacja tokenu Ripple trwa od 26 maja, a na moment powstawania tego tekstu jego cena wynosi blisko 0,48 dolara za sztukę, tuż po zauważalnym wzroście w przeciągu ostatnich dwóch godzin.

Źródło: CMC

Co przyciąga kolekcjonerów waluty Ripple

Co kieruje akumulacją? Choć indywidualne motywacje mogą się różnić, kilka prawdopodobnych hipotez rzuca światło na podstawowe dynamiki tego procesu.

Zobacz też: EllioTrades: Warren Buffett i Charlie Munger wyprzedają akcje, Bitcoin jedyną bezpieczną przystanią?

Pierwszym czynnikiem jest spekulacja, że niedługo rozwiąże się trwający lata słynny proces SEC vs Ripple. Spółka toczy niezwykle kosztowny proces z amerykańskim regulatorem papierów wartościowych i giełd próbując udowodnić, że ten myli się kwalifikując XRP jako nieuregulowany papier wartościowy.

Jeremy Hogan, prawnik sympatyzujący z firmą, uważa, że w sprawa zakończy się prawdopodobnie do lipca 2023 r. Sam CEO spółki, Brad Garlinghouse, pokusił się na stwierdzenie, że może to nastąpić „w ciągu najbliższych tygodni”.

„Sędzia w sprawie Ripple wydaje ważne orzeczenia mniej więcej co 9 tygodni (29 września, 19 grudnia, 6 marca, 16 maja). A jedyne ważne orzeczenie, jakie pozostało, dotyczy wyroku podsumowującego. To sugeruje połowę lipca. To NIE prognoza. To TYLKO wzór” – powiedział Hogan.

W miarę jak Ripple kontynuuje postępy w postępowaniu sądowym, rozstrzygnięcie sprawy może potencjalnie usunąć istotne obciążenie dla sentymentu rynkowego XRP, otwierając drogę do odnowionego optymizmu i szału zakupów.

Drugim z najbardziej istotnych czynników może być oczekiwanie na pozytywny rozwój sytuacji w ekosystemie Ripple, takie jak nowe partnerstwa czy postępy w przyjęciu tokena Ripple w transakcjach międzykrajowych.

W ubiegłym miesiącu Ripple (XRP), Cardano (ADA) i kilka innych kryptowalut otrzymały impuls w kwestii adopcji dzięki ogłoszonemu niedawno partnerstwu między Binance Pay i CoinGate. Współpraca ta umożliwia użytkownikom Binance Pay dokonywanie płatności kryptowalutami u sprzedawców obsługiwanych przez CoinGate. Z kolei sprzedawcy CoinGate mogą ułatwiać płatności swoim klientom przez Binance Pay podczas procesu realizacji zamówienia.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze