Cena Ripple (XRP) rośnie. Powodami przełom w procesie i odważna ekspansja branżowa

Cena Ripple (XRP) wystrzeliła o niemal 10% i po realizacji zysków przez inwestorów ponownie zaczyna ruszać na północ. Co było przyczyną? Przede wszystkim przełom w niemalże legendarnym już sporze XRP vs amerykańska Komisja ds. Papierów Wartościowych i Giełd (ang. Securities and Exchanges Commission – przyp. red.). Dodatkowo spółka ogłosiła, że przejęła za 250 milionów dolarów Metaco, szwajcarską firmę zajmującą się rozwiązaniami typu custody dla kryptowalut i technologii tokenizacyjnych.

Cena XRP rośnie. Przełom w procesie z amerykańskim regulatorem

Dzisiaj (tj. 17.05.2023) tokeny XRP rozpoczęły swój byczy rajd z poziomu 0,42$ za sztukę aż do dziennych maksimów wynoszących 0,46 dolara za monetę. Stanowiło to wzrost o ok. 10%. Następnie doszło do fazy realizowania zysków, a kurs wrócił w okolice 0,44$.

Źródło: CMC

Na moment powstawania tego artykułu tokeny po zaczerpnięciu powietrza rozpoczynają kolejny ruch w górę.

Źródło: tamże

Głównym motorem napędowym ceny Ripple były zapewne doniesienia od CEO firmy, Brada Garlinghouse’a, który poinformował o kolejnym sukcesie w sporze z Komisją SEC.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wnioskowała o wyłączenie z rozprawy zapisów wewnętrznych dyskusji dotyczących przemówienia byłego dyrektora SEC, Williama Hinmana. Jednak wniosek ten został odrzucony przez sędzię Analisę Torres. Decyzja ta została uznana na Twitterze za sukces społeczności Ripple i całej branży kryptowalut.

W przemówieniu z czerwca 2018 roku Hinman stwierdził, że Ethereum nie jest papierem wartościowym. SEC złożyła jednak wniosek o wyłączenie z rozprawy wewnętrznych wiadomości e-mail, wiadomości tekstowych i raportów ekspertów dotyczących tego przemówienia. Sąd uznał, że te dokumenty są „dokumentami sądowymi” i mogą być udostępnione opinii publicznej.

Sprawa sądowa między Ripple a SEC rozpoczęła się w grudniu 2020 roku, gdy SEC pozwała Ripple, zarzucając firmie handel niezarejestrowanymi papierami wartościowymi w postaci tokena XRP. Ripple broni się, twierdząc, że ich kryptowaluta jest towarem, a nie papierem wartościowym. Słynna wypowiedź Hinmana dotycząca eterów jest jednym z mocnych argumentów obrony Ripple.

Ripple przejmuje Metaco za 250 milionów dolarów

Kolejnym byczym z punktu widzenia inwestorów wydarzeniem było przejęcie przez Ripple szwajcarskiej firmy parającej się rozwiązaniami technologicznymi dla biznesów z branży krypto, m.in. tokenizacji oraz usług custody.

https://twitter.com/metaco_sa/status/1658805134082867201?s=20

W ocenie zarządu spółki-matki XRP Metaco jest

„sprawdzonym liderem w instytucjonalnym przechowywaniu zasobów cyfrowych z wyjątkową kadrą kierowniczą i naprawdę niezrównaną historią dbania o klientów”powiedział Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple. „Dzięki sile naszego bilansu i sytuacji finansowej Ripple będzie nadal wywierać nacisk na naszą przewagę w obszarach krytycznych dla infrastruktury kryptograficznej. Współpraca z Metaco ma ogromne znaczenie dla naszego rosnącego pakietu produktów i rozszerzającego się globalnego zasięgu”.

Pełną informację prasową Ripple możecie przeczytać tutaj (wymagany język angielski)

Zobacz też: Co można zrobić w 15 sekund? Wygrać mecz w piłkę ręczną i stworzyć zupełnie nowe kryptowaluty

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze