Binance kończy działalność w ojczyźnie CZ! Czy to nadal „4”, czyli FUD?

Binance, największa platforma handlu kryptowalutami na świecie, ogłosiła, że 12 maja 2023 roku oficjalnie rozpoczyna wycofywanie się z rynku kanadyjskiego ze względu na nowe wytyczne regulacyjne związane ze stablecoinami i limitami inwestorów. Firma stwierdziła, że zbadała inne możliwości ochrony swoich kanadyjskich użytkowników, ale uznała, że żadna z nich nie jest odpowiednia na dłuższą metę. Binance wspomniała również, że nie zgadza się z nowymi wytycznymi, ale ma nadzieję na dalsze zaangażowanie z kanadyjskimi regulatorami w celu opracowania kompleksowych ram regulacyjnych dla kryptowalut.

Binance wycofuje się z Kanady

Kanadyjscy regulatorzy papierów wartościowych wydali nowe wytyczne w lutym, zabraniając platformom handlu aktywami kryptowalutowymi zezwalania klientom na kupowanie lub deponowanie stablecoinów bez wcześniejszej zgody CSA. Oznaczało to, że Binance i inne giełdy kryptowalutowe musiałyby przejść przez wymagające kontrole due diligence CSA, aby uzyskać stosowne pozwolenia.

Binance podkreśla, że Kanada jest stosunkowo małym rynkiem, ale ma wartość sentymentalną dla założyciela firmy, Changpenga Zhao, który jest obywatelem kanadyjskim. CZ urodził się co prawda w Chinach, jednak wyemigrował do Kanady mając zaledwie 12 lat.

Firma oświadczyła, że wysłała szczegółowe e-maile do swoich użytkowników w Kanadzie, aby poinstruować ich o tym, jak decyzja wpłynie na ich konta i aktywa.

Binance mierzy się ze wzmożoną kontrolą ze strony organów regulacyjnych na kontynencie amerykańskim w ciągu ostatniego roku, w następstwie czego firma zaczyna ograniczać swoje działania w tym regionie. Na początku tego roku giełda stwierdziła, że rozważa zerwanie więzi ze swoimi amerykańskimi partnerami biznesowymi. Wcześniej podobne kroki podjęła giełda Coinbase.

Zobacz też: Auć! Według CEO Ripple (XRP) wydało już 200 milionów dolarów na spór sądowy z SEC

Pełne oświadczenie giełdy

„Niestety dzisiaj (12 maja – przyp. red.) ogłaszamy, że Binance dołączy do (grona) innych znanych firm kryptograficznych, aktywnie wycofując się z kanadyjskiego rynku.

Chcielibyśmy podziękować organom regulacyjnym, które współpracowały z nami w celu zaspokojenia potrzeb kanadyjskich użytkowników. Chociaż był to mały rynek, miał dla nas wartość sentymentalną jako ojczyzna naszego założyciela.

Wiązaliśmy duże nadzieje z resztą kanadyjskiego przemysłu blockchain. Niestety, nowe wytyczne dotyczące stablecoinów i limitów inwestorów na giełdach kryptograficznych sprawiają, że rynek kanadyjski nie jest już w tej chwili do utrzymania dla Binance.

Odkładaliśmy tę decyzję tak długo, jak to było możliwe, aby zbadać inne rozsądne sposoby ochrony naszych kanadyjskich użytkowników, ale stało się jasne, że ich nie ma. Nasi pozostali użytkownicy z Kanady otrzymają wiadomość e-mail z wyczerpującymi informacjami o tym, jak wpłynie to na ich konta w przyszłości.

Chociaż nie zgadzamy się z nowymi wytycznymi, mamy nadzieję kontynuować współpracę z kanadyjskimi organami regulacyjnymi w celu opracowania przemyślanych, kompleksowych ram regulacyjnych. Jesteśmy przekonani, że pewnego dnia wrócimy na rynek, gdy kanadyjscy użytkownicy ponownie uzyskają swobodę dostępu do szerszego zestawu zasobów cyfrowych.”

Tym razem CZ nie tweetował swojego słynnego „4”, czyli zasady numer 4: „ignoruj FUD”.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze