Cena Bitcoina i Ethereum gwałtownie wzrośnie. Kolejne prognozy dla BTC i ETH

Jeśli wierzyć najnowszym ekspertyzom analityków, Ethereum ($ETH) i Bitcoin ($BTC) zdają się być u progu astronomicznych wzrostów. Przewiduje się, że Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, przebije swoje dotychczasowe maksima oraz osiągnie serię nowych szczytów do 2026 r. Taką samą przyszłość ma doświadczyć cena Bitcoina, a obydwie kryptowaluty mają wspinać się w górę praktycznie ramię w ramię.

Standard Chartered: Ethereum eksploduje

Ethereum przetrwał dotychczasowy trend i wygląda na to że szykuje się do opuszczenia na dobre kanału spadkowego. Gigant bankowy Standard Chartered jest optymistycznie nastawiony do perspektyw dziecka Vitalika Buterina. W niedawnym raporcie instytucja prognozuje, że Ethereum może wzrosnąć do 8000 USD do 2026 r., co oznaczałoby aprecjację o 419% w porównaniu z obecnym kursem. Przesłankami do optymistycznego scenariusza miałyby być ciągły rozwój platformy blockchain takich jak inteligentne kontrakty, gry i tokenizacja aktywów, a także sentyment szerokiego rynku.

Na tym jednak predykcje się nie kończą. Standard Chartered przewiduje także długoterminową trajektorię kursową dla Ethereum, w świetle której ETH miałoby ostatecznie osiągnąć zdumiewający poziom 35 000 USD za sztukę. Geoff Kendrick, szef działu badań walutowych banku wyjaśnia: „Postrzegamy poziom 8000 dolarów jako trampolinę do naszych długoterminowych „strukturalnych” szacunków wyceny na poziomie 26 000-35 000 USD”. Oznaczałoby to wzrost o 2172%. Należy jednak zauważyć, że prognoza ta uwzględnia potencjalne przypadki wykorzystania platformy i strumienie przychodów, które mogły się jeszcze nie zmaterializować.

Dla potencjalnych inwestorów i spekulantów osiągnięcie statusu milionera dzięki Ethereum przy kursie 35 000 USD, wymagałoby posiadania około 28,57 ETH, co obecnie odpowiada inwestycji w wysokości ok.44 000 USD. Niemniej jednak należy zachować ostrożność: tego typu prognozy są dalekie od ideału, a w tak długim horyzoncie czasowym zmienność i nieprzewidziane zdarzenia odciskają swoje piętno.

Zobacz też: Cena Bitcoina zapaliła właśnie na zielono kluczowy wskaźnik mimo spadków. Złoty bilet czy fatamorgana?

Cena Bitcoina osiągnie nowe maksima zgodnie z cyklem

Tymczasem w obozie Bitcoina analityk kryptowalutowy „CryptoCon” na platformie X (dawniej Twitter) podzielił się swoimi prognozami w temacie przyszłej trajektorii cenowej najstarszej kryptowaluty. Wykorzystując teorię Ganna, CryptoCon sugeruje, że Bitcoin może w najbliższej przyszłości osiągnąć 89 000 USD lub nawet aż 135 000 USD.

fot. CryptoCon (X)

Prognoza 135 000 USD jest zgodna z modelem cenowym z 28 listopada oraz Trend Pattern. I odwrotnie, prognoza 89 000 USD odpowiada „teorii malejących zwrotów 5,3”, która zakłada, że zwroty Bitcoina spadają o współczynnik 5,3x od dołu do góry każdego cyklu.

Historyczne wyniki Bitcoina mówią wiele o jego rentowności, ponieważ był on zyskowny przez 3129 z 3597 dni w ciągu ostatniej dekady.

Zobacz też: MFW i Salwador kontynuują rozmowy. Status Bitcoin-a jako legalnego pieniądza zagrożony?

Lightning Network przeciera szlaki dla globalnej adopcji BTC

Warto też nadmienić, że Bitcoin odnotowuje wzrosty na swojej sieci Lightning Network, rozwiązaniu skalowania warstwy drugiej. Według raportu firmy River, roll-up rozrósł się o 1212% w przeciągu ostatnich dwóch lat, przetwarzając obecnie około 50% wszystkich transakcji bitcoinowych. Wzrosła też wartość środków transakcyjnych przeprocesowanych za pośrednictwem tej sieci: w sierpniu przeniesiono około 78,2 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 546% w porównaniu z sierpniem 2021 roku.

W raporcie podkreślono, że Lightning Network skutecznie rozszerza użyteczność Bitcoina, umożliwiając płatności o niskiej wartości przez Internet. Ekspansja ta jest szczególnie korzystna dla aplikacji w grach, napiwkach w mediach społecznościowych i streamingu, które łącznie stanowią 27% przypadków użycia sieci.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze