Celsius Network dostaje zgodę na zrzut alctoinów! Będzie miało to wpływ na cenę BTC?

Celsius Network otrzymało zgodę na konwersję altcoinów na BTC lub ETH. Dzięki temu wierzyciele będą mogli odzyskać swoje pieniądze z upadającej platformy pożyczkowej.

Sąd Upadłościowy Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku zatwierdził plan bankructwa Celsius Network, który zakłada konwersję jego altcoinów na Bitcoina i Ethereum. Wyrok został wydany przez sędziego Martina Glenna.

Propozycja została oficjalnie zatwierdzona po rozmowach między Celsius a Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Zgodnie z orzeczeniem sędziego ds. upadłości, kłopotliwy pożyczkodawca jest upoważniony do sprzedaży lub konwersji jakichkolwiek aktywów kryptowalutowych. Z wyłączeniem tokenów związanych z kontami Withhold lub Custody, na BTC lub ETH począwszy od 1 lipca 2023 roku.

celsius network
Pierwsza strona z orzeczenia. Źródło: https://cases.stretto.com/public/x191/11749/PLEADINGS/1174906302380000000027.pdf

W związku z rosnącą presją regulacyjną ze strony SEC, która zakwalifikowała niektóre altcoiny jako papiery wartościowe, kilka przedsiębiorstw kryptowalutowych, takich jak Celsius, przekształca swoje rezerwy altcoinowe w bardziej uznane kryptowaluty, takie jak BTC i ETH. SEC wskazała m.in. na takie altcoiny jak Cardano, Solana i Polygon jako papiery wartościowe. To zapoczątkowało szerszy trend konsolidacji aktywów cyfrowych w bardziej rozpoznawalnych kryptowalutach.

Zobacz też: MicroStrategy kupuje Bitcoin za 350 mln USD. Czy Michael Saylor to zły omen dla krypto?

Kłopoty Celsius a szeroki rynek kryptowalut

Mimo trwającego postępowania upadłościowego, Celsius został przejęty przez konsorcjum kryptowalutowe Fahrenheit w maju 2023 roku. Obecnie działający pod nowym kierownictwem, Celsius i jego interesariusze stoją na progu nowej szansy. Fahrenheit, nowi opiekunowie sieci, ogłosili pomysł opracowania zmienionego planu upadłościowego. Choć szczegóły pozostają tajemnicą, jest jasne, że nowi właściciele mają zamiar rozdzielić aktywa wyłącznie w Bitcoinie i Etherze.

celsius

Po bankructwie Celsius Network firmy takie jak Voyager Digital i FTX stanęły przed wyzwaniami finansowymi, co skłoniło je do poszukiwania nowych strategii w celu zaspokojenia żądań wierzycieli dotyczących zwrotu środków. Zatwierdzenie strategii Celsius Network dotyczącej przekształcenia altcoinów na Bitcoin i Ether. Przez Sąd Upadłościowy Stanów Zjednoczonych jest ważnym etapem w ciągle ewoluującej przestrzeni kryptowalut. Otwiera ona drogę dla poszkodowanych wierzycieli do odzyskania swoich środków. Odzwierciedla także rosnący trend konsolidacji aktywów cyfrowych w popularnych kryptowalutach w obliczu rosnącej presji regulacyjnej.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze