Cardano wprowadza nowości a kurs ADA rośnie ponad 25% w ciągu tygodnia

3 719

Ogłoszona została informacja o rozszerzeniu blockchaina Cardano o kolejne boczne łańcuchy

Firma Input Output Global (IOG) uruchomiła zestaw narzędzi zaprojektowany w celu umożliwienia tworzenia niestandardowych łańcuchów bocznych obsługiwanych przez sieć blockchain Cardano. 12 stycznia firma IOG oświadczyła, że zespół skonstruował łańcuch boczny kompatybilny z maszyną wirtualną Ethereum (EVM) jako dowód słuszności koncepcji.

„Łańcuchy boczne sprawiają, że Cardano jest rozszerzalny i bardziej skalowalny bez uszczerbku dla stabilności i bezpieczeństwa głównego łańcucha”

Zestaw narzędzi, dostępny początkowo w sieci testowej – blockchain, który naśladuje rzeczywiste użycie, pozwoli łańcuchom bocznym korzystać z bezpieczeństwa i decentralizacji Cardano, a także ze wsparcia istniejącej społeczności. Łańcuchy boczne (tzw. Sidechainy) to oddzielne łańcuchy bloków zbudowane na głównym łańcuchu bloków, ale działające niezależnie od niego.

IOG ma nadzieję, że rozwój łańcucha bocznego „będzie przecierać drogę do masowej adopcji” w ekosystemie Cardano i ma nadzieję, że w najbliższej przyszłości pojawi się rodzina łańcuchów bocznych Cardano i łańcuchów partnerskich.

Oprócz nowości związanych z łańcuchami, protokół wkrótce wprowadzi równoległe style rozliczania, aby poprawić interoperacyjność w ekosystemie Cardano.

Warto wspomnieć, żę w ostatnich miesiącach Cardano przeszedł również swój najbardziej znaczący postęp, czyli hard fork – aktualizację Vasil, przez co wdrażanie inteligentnych kontraktów jest bardziej wydajne i umożliwia działanie zdecentralizowanych aplikacji przy niższych kosztach.

Kurs Cardano (ADA) rośnie ponad 25% w skali tygodnia

Źródło: https://www.coingecko.com/

Na stronie CoinGecko widać, że w skali tygodniowej kurs rośnie ponad 25% co jest zaskakująco dobrym wynikiem. Jest to największy wzrost spośród TOP 10 kryptowalut według kapitalizacji rynkowej. Oczywiście jest to związane z ostatnim odbiciem popytowym na całym rynku kryptowalut, jednak to kurs Cardano zyskuje najwięcej.

Na wykresie dniowym Cardano(ADA) widać potencjalny zasięg obecnych wzrostów. Na moment pisania artykułu kurs ADA wynosi 0.3417 i zasięg wzrostów może sięgać na tę chwilę do 0.3850. W tej okolicy może pojawić się odreagowanie spadkowe po wcześniejszym wzroście.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje: Polski serwis cashback Picodi nawiązuje współprace z Binance

Komentarze