Cardano jest w formie, ale to dopiero preludium?

Bitcoin, Solana, XRP, ostatnio również Ethereum. To kryptowaluty, które osiągają zauważalne wzrosty. Do tego grona trzeba niewątpliwie zaliczyć też Cardano. Może aktualna cena tego tokena nie zwala z nóg, ale ostatnie wyniki oraz zainteresowanie inwestorów tym projektem rośnie. Nie dziwi więc, że uaktywniła się również część analityków, którzy przedstawiają rozmaite scenariusze dalszego rozwoju Cardano.

Cardano wzrośnie o 10 000%?!

Im większe zainteresowanie jakąś kryptowalutą, tym więcej spekulacji i prognoz odnośnie jej przyszłości. Ta prawidłowość nie omija też Cardano. W ciągu ostatniego miesiąca kryptowaluta odnotowała wzrost o prawie 50%, osiągając w pewnym momencie prawie 0,40 dolara (według danych CoinGecko). Jednakże w ciągu ostatnich kilku dni kurs nieznacznie spadł i obecnie wynosi około 0,36 USD.

Analityk FieryTrading przewiduje, że w długoterminowej perspektywie ADA może osiągnąć nawet 35 dolarów. Miałoby to nastąpić do 2025 r., czyli w całkiem niedługim czasie. Gdyby taka prognoza się urzeczywistniła, oznaczałoby to wzrost o 10 000% w stosunku do obecnej ceny.


„Ponieważ wzór został już potwierdzony, możemy przyjrzeć się kolejnemu szczytowi hossy. Jeśli przyjmiemy, że szczyt hossy będzie gdzieś w 2025 r. i że ADA będzie nadal podążać za tym schematem, możemy założyć, że ADA osiągnie szczyt powyżej 35 dolarów”

Zobacz też: Założyciel Cardano sądzi, że Ethereum jest faworyzowane przez SEC. Uzasadniony zarzut, czy burza w szklance wody?

Co mówią inni?

Na pierwszy rzut oka powyższa prognoza wydaje się szalona i przesadnie optymistyczna. Okazuje się jednak, że podobnych scenariuszy promowanych na X (dawniej Twitter) jest więcej. Popularni analitycy kryptowalut, jak Ali i Lucid również prognozują, że ADA osiągnie w najbliższej przyszłości kurs znacznie wyższy, niż osiągany dotychczas. Pierwszy z nich uważa, że ​​wartość Cardano może wzrosnąć do 10 dolarów do końca 2024 r. Drugi analityk jest jeszcze bardziej optymistyczny i szacuje, że może eksplodować do aż 30 dolarów.

Cardano to dość młody projekt, a jego twórcy stawiają sobie za cel stworzenie nowoczesnej platformy, która jest dostosowana do rosnących oczekiwań użytkowników kryptowalut. Jednak jaka będzie przyszłość tego projektu i czy będzie tak świetlana, jak przewidują analitycy nie sposób przewidzieć.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze