Budzą się kolejne, uśpione przez lata wieloryby! Tym razem 6500 BTC trafia na nowy adres

Trzy portfele Bitcoin z okresu “ery Satoshi” dokonały transferu BTC o wartości 230 milionów dolarów! W przeciągu ostatnich 24 godzin, kilka dużych, wielorybich portfeli obudziło się z paroletniego snu. Przekazały one, pierwszy raz o d 6 lat, swoje BTC na nowe adresy. Trzy adresy były uśpione od listopada 2017 roku i dokonały transferów aż  6 500 BTC.

Według danych z Bitinfocharts, pierwszy portfel ruszył 2 550 Bitcoinów, co w przybliżeniu wynosi 90 milionów dolarów. Drugi adres dokonał transferu na niecałe 2 000 Bitcoinów o wartości 71 milionów dolarów, a trzeci adres przesunął około 1 950 Bitcoinów o wartości 69 milionów dolarów.

btc
Największy z opisywanych portfeli. Źródło: bitinfocharts.com

Wszystkie trzy portfele mają jedną wspólną cechę – ostatnia transakcja każdego z nich miała miejsce 5 listopada 2017 roku. Mówimy dokładnie o tym samym dniu, 6 lat temu. Portfele te były nieaktywne przez cały okres hossy 2020-2021 i osiągnięcie ATH w okolicach 69 000 dolarów. Większość Bitcoinów na tych trzech portfelach pochodzi z lipca 2011 roku i są związane z F2Pool. Jest to stara kopalnia Bitcoina. To oznacza, że te trzy portfele musiały przechowywać BTC, gdy jego cena wynosiła mniej niż 15 dolarów.

Zobacz też: Bitcoin zaszalał, a co dalej z Ethereum? Przyglądamy się wykresowi ETH/USD – ANALIZA TECHNICZNA

Zakurzone BTC zaczynają się ruszać

Nie ma pewności, czy wszystkie trzy portfele należą do jednej i tej samej osoby lub podmiotu. Historia portfela oraz wzorce transakcji sugerują, że może również być to przypadek. Ostatnie transfery tych wielorybich portfeli zawierających BTC z ery 2011 roku miało miejsce kilka dni po osiągnięciu przez cenę BTC nowego, tegorocznego szczytu powyżej 35 000 dolarów.

W tym roku wiele portfeli starszych niż 10 lat, budzi się z hibernacji. Mieliśmy już kilka takich sytuacji. W lipcu tego roku, portfel uśpiony przez 11 lat dokonał transferu BTC na 30 milionów dolarów. Miesiąc później, w sierpniu, kolejny portfel z ery Satoshi przekazał 1005 BTC na nowy adres. Czy to zapowiedź nietypowych ruchów na Bitcoinie i możemy snuć różne teorie zahaczające o teorie spiskowe? Czy to po prostu zwykłe przypadki, ludzie odzyskujący swoje zagubione klucze czy najzwyklejsze przygotowanie do realizacji zysków?

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze