Bitcoin zaszalał, a co dalej z Ethereum? Przyglądamy się wykresowi ETH/USD. ANALIZA TECHNICZNA

Przez ostatnich kilka dni obserwowaliśmy dosyć znaczny wzrost ceny Bitcoina, a także podążające za nim (chociaż troszkę skromniej), altcoiny. Jak w tym czasie zachowywała się cena drugiej pod względem kapitalizacji kryptowaluty – Ethereum (ETH)?

Analizę BTC można przeczytać W TYM ARTYKULE.

Ostatni dołek na ETH zobaczyliśmy w połowie czerwca 2022 roku, przy cenie niecałych 880 dolarów za jedną sztukę Ethereum. Od tamtego czasu znajdujemy się w długotrwałym i powolnym ruchu wzrostowym. Możemy przypuszczać iż jest to pięciofalowy ruch w górę. Być może właśnie zaczęliśmy piątą falę, która może zakończyć się na 0.38 FIBO całych spadków. Obecnie cena oscyluje w okolicy 0.236 mierzenia FIBO od ATH.

ethereum

Patrząc na wykres możemy też wyrysować, pomagające w zobrazowaniu akcji cenowej, zakresy, w których cena ETH porusza się od jakiegoś czasu. W tym momencie powoli zbliżamy się do górnego obszaru, z którego cena reagowała już kilkukrotnie. Zakres jest szeroki i musimy pamiętać, że są to pewne umowne strefy, wynikające z poprzednich reakcji ceny w tych obszarach.

ethereum

Zobacz też: Ripple (XRP) rzeczywiście będzie wchodzić na giełdę!? Są pewne jasne sugestie

Cena ETH w ostatnich tygodniach

Przyjrzyjmy się bardziej lokalnie temu co robi cena ETH. Po ostatnich szczytach w połowie kwietnia, cena powoli ostyga i osuwa się na południe. Pierwszą większą reakcję w górę obserwowaliśmy ze strefy 0.38 FIBO. Następnie oczekiwane było zaliczenie strefy 0.5 FIBO, lecz nie nastąpiło to na analizowanym wykresie. Różnica jest jednak marginalna i szybki przegląd innych giełd wskazuje, że gdzieniegdzie strefa ta została jednak osiągnięta (np. na giełdzie KuCoin). Warto sprawdzać inne źródła w takich przypadkach. Trzeba też pamiętać, że przy wypływie newsów na Bitcoinie, wykres na altcoinach niekiedy może „nie mieć czasu dojechać” do niektórych stref.

eth

Patrząc już na ostatnią korektę, widzimy ładne ABC oraz książkowy równoległy kanał spadkowy. To podwójne potwierdzenie, że ostatnie miesiące były „tylko korektą” i możemy oczekiwać powrotu na ścieżkę wzrostów i wyższe szczyty. Można zakładać, że wielu traderów będzie rozgrywać wspomniane wcześniej 0.38 FIBO całych spadków.

Obecnie cena zatrzymała się na silnym klastrze 0.5 FIBO całego ABC oraz 0.618 FIBO fali C. Możliwe jest więc stąd zawrócenie ceny i ponowne wejście głębiej w kanał spadkowy. Jeśli cena ETH zdecyduje jednak wybić z tego kanału, a następnie będzie retestować jego górne ograniczenie – będą to mocne sygnały prowzrostowe.

eth

Artykuł ten nie jest poradą inwestycyjną.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze