Brian Armstrong z Coinbase roztacza nową wizję świata kryptowalut
Dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, twierdzi, że każda instytucja zaczyna dziś posiadać kryptowaluty i podkreśla, że ta klasa aktywów będzie standardową częścią każdego zdywersyfikowanego portfela.
Armstrong uważa, że instytucje będą wykorzystywać kryptowaluty na wiele sposobów – będą m.in. trzymać je w bilansie, płacić nimi dostawcom, a także wykorzystywać je do wypłaty wynagrodzeń.
Brian Armstrong i jego teoria
– Zawsze twierdziliśmy, że fundusze ETF byłyby korzystne dla Coinbase i zaczynamy to dostrzegać na naszej platformie – wyjaśnił Armstrong. – Tak więc w ramach przygotowań do tej premiery wygraliśmy 8 z 11 spotowych mandatów na przechowywanie Bitcoinów od emitentów, a dziś Coinbase Custody stanowi około 90 proc. z 36 miliardów dolarów w aktywach ETF-ów bitcoinowych (…). Zarabiamy nie tylko na przechowywaniu, ale także na handlu i finansowaniu. Odnotowaliśmy już duży popyt, ponieważ Bitcoin jest obecnie drugim co do wielkości towarem ETF w USA, przewyższającym srebro – dodał.
Armstrong sięgnął pamięcią do listopada 2004. – Kiedy złoto pojawiło się na rynku, osiągnięcie poziomu 3 miliardów dolarów zajęło rok. Fundusze ETF zrobiły to w ciągu kilku tygodni. To naprawdę niesamowity początek – nie krył entuzjazmu dyrektor generalny Coinbase. – Teraz jesteśmy świadkiem tego, że niektórzy z emitentów składają na przykład wnioski o ETF-y Ethereum. Zostaliśmy wymienieni jako depozytariusz w pięciu z ośmiu aplikacji ETH ETF”
Zobacz też: Kolejny spór sądowy z FTX w tle. Fundusz hedgingowy w ogniu oskarżeń
Kryptowaluty mają przyszłość
Przedstawiając cele Coinbase na 2024 rok, Armstrong przyznał, że najważniejszym z nich będą zwiększanie przychodów. – Naszym drugim priorytetem będzie dalsze zwiększanie użyteczności kryptowalut. Będziemy również dążyć do ustanowienia jasności regulacyjnej w branży.
Odnosząc się do obaw związanych z kanibalizacją, Armstrong stwierdził, że dużo ważniejsze jest to, że każda instytucja zaczyna posiadać kryptowaluty. – Chcemy, aby kryptowaluty zasilały coraz większą część globalnego PKB. Musimy to osiągnąć przy każdej możliwej okazji – podsumował szef Coinbase.
Może Cię zainteresować: