Walentynki i blockchain – nowa gra dla zakochanych

450

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Dostawca infrastruktury na bazie technologii blockchain, Baofeng Nova Co., Ltd., wprowadzi na rynek grę „The Rose” już w te walentynki. „The Rose” to pierwsza gra na żywo z rzeczywistością rozszerzoną i rozwiązaniem blockchain, a polegać będzie na hodowli róż, pielęgnowaniu i wysyłaniu ich do swoich bliskich na całym świecie.

„The Rose” to gra o sadzeniu –jak sama nazwa wskazuje – kwiatów róży. Gra oparta jest na systemie Blockchain BFC. Gracze mogą za pomocą sklepu w aplikacji mobilnej kupować nasiona róży, a następnie podlewając i pielęgnując rzadkie, specjalne róże – podarować je swoim bliskim. Wszystkie róże mogą być wyświetlane na telefonach komórkowych w widoku rzeczywistości rozszerzonej z panoramą 3D. Róże w grze można wymieniać lub wręczać jako prezenty miłości.

http://www.therose.cloud/

Warto wspomnieć czym charakteryzuje się AR, czyli rzeczywistość rozszerzona:

Rzeczywistość rozszerzona (ang. Augmented Reality) – system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Zazwyczaj wykorzystuje się obraz z kamery, na który nałożona jest, generowana w czasie rzeczywistym, grafika 3D.

Na przykład, użytkownik AR może za pomocą półprzezroczystych okularów obserwować życie toczące się na ulicach miasta jak również elementy wytworzone przez komputer nałożone na rzeczywisty świat.

Jak zagrać?

Pierwszy krok: Pobierz aplikację „The Rose” z AppStore

Drugi krok: Załóż konto w aplikacji, podając swój numer telefonu w celu weryfikacji

Trzeci krok: Kup nasiona i roztwory odżywcze, aby otrzymać losowe kredyty BFC

Czwarty krok: Podlewaj nasiona dodając odżywki i zetnij swoje ekskluzywne okazy

Piąty krok: Dbaj o swoje róże każdego dnia, rozmnażaj je, aby opracować piękniejsze i bardziej wyjątkowe kwiaty

Blockchain, a gra?

Wszystkie informacje przesłane w aplikacji, w tym podlewanie kwiatów, wysyłanie ich do swoich ukochanych – będą rejestrowane w łańcuchu blokowym. Będzie to pamiątka na lata dla wszystkich użytkowników, w każdej chwili będą mogli zajrzeć do rejestru, aby przypomnieć sobie miłe chwile z bliskimi.

Jak piszą na swojej stronie deweloperzy gry:

Kwiaty nie zwiędną, tak długo, jak podlejesz je raz w miesiącu i utrzymasz podlewanie w miarę potrzeby, dostaniesz cenne geny POL. Czas i miejsca, w których rozdajesz kwiaty i wiadomości, które wyślesz do odbiorców, będą trwale zapisane na naszym blockchainie;

Istnieją 4 sposoby na zdobycie róż

1. W aplikacji do zakupu pożywnej wody i nasion róży

2. Poprzez otrzymanie prezentu od innych użytkowników

3. Zdobądź nasiona, mieszając (hodowlane) dwie róże, a następnie podlewaj je odżywczą wodą

4. Kup róże w Rose Hall (w aplikacji).

„Zamierzamy wykorzystać technologię blockchain do tworzenia wyjątkowych, kreatywnych aplikacji, które dają każdemu graczowi chcącemu wyrazić swoje uczucia w nowatorski sposób na zaskoczenie drugiej osoby – w formie gry” – powiedział Cui Tianlong, główny dyrektor wykonawczy firmy Baofeng Nova Co., Ltd.

Kwiaty będą mogły być sprzedane jako aktywa lub przekazane innej osobie w dowodzie uczuć. Róże mogą być wyświetlane w 3D na telefonach komórkowych lub wirtualnej rzeczywistości.

Co wy sądzicie o zastosowaniu technologii blockchain w kierunku gier i multimediów? Czy według was blockchain znajdzie praktycznie zastosowanie w budowaniu takich właśnie aplikacji? Zapraszamy do dyskusji.

 

Komentarze