SEC przyjrzy się bliżej technologii blockchain

Amerykańska Komisja Giełd i Papierów Wartościowych, o której głośno było na początku roku w sprawie funduszy Bitcoin ETF, przyjrzy się bliżej technologii blockchain. Na stronie SEC pojawiła się informacja o panelu dyskusyjnym przy komitecie doradczym. Nie wiadomo jeszcze jakie dokładnie strony mają wziąć w niej udział, ale będzie to konferencja otwarta dla publiczności. Dyskusja zostanie poświęcona tematyce technologii blokchain oraz innych cyfrowych rejestrów, które mogą mieć wpływ na rynek papierów wartościowych.

SEC znana jest większości użytkowników kryptowalut i Bitcoina – zwłaszcza tym, którzy interesowali sie tą tematyką od początku roku. To właśnie wtedy z pierwszych stron gazet i portali nie schodziły kolejne spekulacje dotyczące decyzji Komisji. Miały się bowiem rozstrzygnąć losy funduszy ETF Bitcoin zaproponowanych przez braci Winklevoss. Pozytywna decyzja wpłynęłaby bardzo pozytywnie na rynek kryptowalut i otworzyła go przed szerszym gronem odbiorców. Fundusze takie są bardzo popularne i umożliwiają inwestowanie np. w surowce strategiczne jak ropa czy uran. Jak się jednak okazało decyzja SEC była odmowna. Komisja argumentowała to głównie ogromnymi wahaniami tego młodego rynku, a tym samym sporym ryzykiem inwestycyjnym.

źródło bitcoinwisdom.com

O emocjach jakie towarzyszyły wtedy inwestorom najlepiej świadczy wykres kursu Bitcoina, który notował olbrzymie – nawet jak na ten rynek – wahania w bardzo krótkim czasie. Cena w ciągu zaledwie kilku godzin osiągnęła ponad $1300, by spaść do ok. $950. Ostatecznie Krótkotrwały trend spadkowy ($888) został przełamany i kurs wzrósł z czasem do obecnych poziomów. Regulator amerykańskiego rynku finansowego jednak wzbudza spore zainteresowanie, jednakże nadchodząca konferencja nie powinna wiązać się z takimi emocjami. Wg komunikatu dostępnego na stronie komisji:

Na agendę spotkania składają się: […] dyskusja na temat technologii blockchain oraz innych cyfrowych rejestrów, które mogą mieć wpływ na rynek papierów wartościowych.

Konferencja będzie transmitowana na stronie Komisji. Komunikat dostępny jest do pobrania na tej stronie, pod numerem „33-10412”. Konferencja SEC nie jest pierwszym tego typu rządowym pomysłem. Już wcześniej amerykański Departament Skarbu Państwa organizował podobne spotkanie dotyczące technologii blockchain w sferze ubezpieczeń oraz oszustw podatkowych. Konferencja ta odbyła się w styczniu tego roku.

MW

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx