Hyperledger zapowiada debiut technologii blockchain w branży finansowej do końca 2017

Brian Behlendorf, dyrektor wykonawczy Hyperledger, zapowiada wdrożenie blockchain w przemyśle finansowym do końca 2017r. „Świat finansowy nie jest wystarczająco zautomatyzowany” – dodaje.

Hyperledger jest otwarto źródłową platformą opartą o blockchain założoną w grudniu 2015 przez Linux Foundation. Celem tej inicjatywy jest wspieranie rozpowszechnionych rejestrów opartych o blockchain. Projekt skupia się głównie na stworzeniu protokołu dla prywatnego wykorzystania „łańcucha bloków”. Wersja alpha w/w protokołu została niedawno wydana.
Hyperledger o debiucie blockchain w branży finansowej

Docelowo Hyperledger planuje dotrzeć do instytucji finansowych oferując platformę opartą o blockchain, która będzie w stanie autonomicznie przetwarzać transkacje oraz dane w czasie rzeczywistym, a dodatkowo będzie przy tym wysoce transparentna.

W wywiadzie dla gtreview.com Behlendorf powiedział:

W świecie finansów – takim jak ja go rozumiem – procesy nie są w pełni zautomatyzowane, a wiele umów i transakcji są zawierane na papierze, co wymaga obecności obu stron. Nie powinno się dążyć do powstania graczy na rynku tak dużych, że będą w stanie dyktować warunki rozwoju technologii na zasadzie: „z góry na dół”. Powinno być odwrotnie; technologia wymaga tego, aby „szła z dołu do góry” i była oparta o sieć.

Większość korporacji finansowych oferuje wiele różnych usług takich jak: pożyczki, ubezpieczenia czy faktoring. Wszystkie one wymagają posiadania i utrzymywania różnych baz danych. Stworzenie jednego rejestru byłoby nie tylko korzystnego pod względem finansowym, ale również pod względem zarządzania. Inicjatywa Hyperledger zapewni też większy poziom automatyzacji eliminując sporo pracy manualnej.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze