Coinbase dołącza do Blockchain Common App i poszukuje programistów

390

Jak poinformował Coinbase na swoim profilu w serwisie Twitter, stanie się on częścią inicjatywy the Proof of Work Blockchain Common App. W inicjatywie rekrutacyjnej uczestniczy już 18 znanych projektów związanych ze światem kryptowalut.

Coinbase poinformował również, że szuka doświadczonych inżynierów do bezpośredniej pracy związanej z Bitcoinem, Ethereum, Lightning oraz innymi protokołami.

Blockchain Common App jest inicjatywą mającą ułatwić programistom interesującym się tematem kryptowalut aplikację do większej liczby wartościowych projektów. Programista musi wypełnić pojedynczy formularz, który natychmiast jest przesyłany do wszystkich firm biorących udział w inicjatywie Proof of Work newsletter. Common App daje możliwość masowego aplikowania do wielu firm w zamiast wysyłania pojedynczych aplikacji do różnych projektów związanych z technologią blockchain.

BCA składa się z krótkiego formularza Google, który wypełnić może każdy. Należy tam wpisać swoje doświadczenie zawodowe, ale również dołączyć linki do kont w mediach społecznościowych. Ważnym punktem jest również opisanie „najfajniejszej rzeczy jaką udało się zbudować albo ukończyć”.

Oprócz Coinbase, w akcji Blockchain Common App uczestniczą również firmy Sia, ZCash czy OpenBazar.

Inicjatywy środowiska kryptowalutowego zrzeszają coraz większą liczbę specjalistów z przeróżnych dziedzin. Inicjatywy te mają na celu poprawianie jakości technologii oraz opartych na niej aplikacji. The Enterprise Ethereum Initiative zrzesza ponad 200 członków pracujących nad zagadnieniami prywatności oraz skalowalności w kontekście Ethereum. Konsorcjum R3 pod koniec lutego ogłosiło stworzenie centrum szkoleniowego dla prawników mających w pracy kontakt z technologią blockchain.

Czym jest Proof of Work newsletter

Projekt dostarczający informacje dotyczące najbardziej obiecujących projektów ze świata kryptowalut. Oprócz informacji podawanych przez twórców serwisu, dostarczane są przede wszystkim nowości od samych zespołów projektowych. Wypowiadają się m.in. osoby z Sia, Monero, Truebit, Zcash i innych firm.

Czym jest Coinbase

Jeden z najpopularniejszych kryptowalutowych portfeli oraz giełd wymiany kryptowalut. Powstał w 2012r. Siedziba główna znajduje się w San Francisco w stanie California. Coinbase umożliwia 32 krajom wymianę Bitcoina, Ethereum oraz wielu innych cyfrowych dóbr, ale również tradycyjnych walut. Firma oferuje również możliwość przesyłania lub przechowywania Bitcoina w około 190 krajach na całym świecie.

Komentarze