CBDC | Jeden z najważniejszych trendów w rozwoju światowych finansów?

Szef sekcji kryptowalut finansowego giganta VISA zasugerował, że kluczowym trendem w następnej dekadzie będzie wprowadzenie i rozpowszechnienie użycia aktywów cyfrowych banków centralnych (CBDC).

Adopcja walut cyfrowych banków centralnych

Cuy Sheffield uważa, że ​​wprowadzenie i testowanie walut cyfrowych Banku Centralnego (CBDC) może być jedną z najważniejszych zmian w kierunku integracji gospodarczej, społecznej i geopolitycznej na świecie.

Sheffield tworzy dla VISY projekty oparte na kryptowalutach. Całkiem niedawno napisał na Twitterze kilka komentarzy w wątku dotyczącym promowania sieci Bitcoin:

„1 / Argumentowałbym, że cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC) jest jednym z najważniejszych trendów w przyszłości pieniądza i płatności w ciągu następnej dekady.

Niezależnie od czyichkolwiek osobistych poglądów na temat tego, czy jest to dobre, czy złe, w rzeczywistości globalne zainteresowanie tym nie zniknie.”

Cuy Sheffield kontynuował wątek. Stwierdził, że wybory rządów w odniesieniu do CBDC będą miały „poważne konsekwencje dla prywatności, suwerenności monetarnej, geopolityki i włączenia finansowego, a także globalnego przyjęcia kryptowalut i bitcoina w ogóle”. Miałoby to dotyczyć poszczególnych państw i odegrać niebagatelną rolę dla ich relacji z resztą świata.

VISA, blockchain i kryptowaluty

To nie pierwszy przypadek, kiedy przedstawiciele wiodącej firmy pośrednictwa płatności wypowiadają się na temat wykorzystania kryptowalut. Na początku tego roku Visa złożyła cyfrowy wniosek patentowy, uwskazyjąc Ethereum jako technologii, z której mogłaby korzystać. Sheffield jest resztą dość znany jako zwolennik walut cyfrowych. Jeszcze w maju komentował:

„Jeżeli bank centralny zdecyduje się zaoferować portfel cyfrowy bezpośrednio konsumentom, wówczas domyślnie CBDC i bank centralny musiałyby stać się marką gospodarstw domowych. Wydaje się jednak, że takie podejście nie będzie traktowane poważnie przez większość głównych banków centralnych przez wzgląd na główne wyzwania operacyjne”.

CBDC w orbicie coraz większego zainteresowania

Coraz więcej banków centralnych eksperymentuje z przyjęciem cyfrowej waluty. Bank Japonii ogłosił w tym tygodniu, że testuje tokenizację japońskiego jena. Na początku tego roku Banque de France z powodzeniem uruchomił projekt oparty na blockchain, aby pilotować cyfrowe euro.

Czy w miarę, jak coraz więcej państw zmierza w kierunku walut cyfrowych, branża kryptowalut zyska większe zainteresowanie inwestorów i rządów jako wiarygodnego medium przyszłości pieniądza?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zachęcamy do dyskusji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx