Cardano pomoże w łańcuchu dostaw w Etiopii

Twórcy Cardano pomogą kawowej sprawie?

Etiopia jest jednym z największych producentów kawy na Świecie. Rozwój technologii Blockchain może i im się przysłużyć w niedalekiej przyszłości. Ten kraj bada właśnie wykorzystanie blockchain’a do monitorowania łańcucha dostaw dla tego towaru eksportowego. Ciekawym jest to, że do współpracy została zaproszona firma IOHK czyli zarządzający projektem Cardano. Celem jest stworzenie sieci do monitoringu przepływu kawy oraz innych towarów rolnych. W komunikacie prasowym IOHK powiedział, że współpracuje z etiopskim Ministerstwem Nauki i Technologii w ramach projektu i będzie ściśle współpracować z ministrami, przedsiębiorcami i startupami w tym państwie. Minister nauki i technologii Getahun Mekuria powiedział, że badania koncentrują się na wykorzystaniu platformy blockchain Cardano jako podstawy pracy etiopskich programistów w tym zakresie. Jak powiedział CEO IOHK, Charles Hoskinson:

„Szkolimy również lokalnych programistów blockchain, z których część zatrudnimy, a reszta wykorzysta swoje umiejętności w gospodarce narodowej. Pierwszą klasą będą wszystkie kobiety, a celem jest przejście absolwentów tej klasya aby tworzyć przedsięwzięcia w przestrzeni kryptowalutowej za pomocą technologii Cardano, pierwszego przedsięwzięcia tego typu w Afryce. „

To pierwszy projekt Cardano, który realizuje dla jednego z państw Afryki. Dzięki temu łatwiej będzie śledzić losy surowca jakim jest kawa i jego drogę od producenta do konsumenta. IOHK prowadzi jednak nie tylko interesy w Afryce. Na ich oficjalnym blogu można wyczytać, że także utworzyli szkoły inżynierskie na Barbados oraz w Grecji. Celem rozwojowym projektu jest również wprowadzenie rozproszonych rejestrów nieruchomości w niektórych krajach afrykańskich. Takie rozwiązanie pozwoliłoby uporządkować kwestie aktów własności. Jednak pojawiają się też zupełnie inne pomysły wykorzystania Cardano na tym kontynencie i z pewnością wspomnimy o niektórych z nich w przyszłości. Czy zatem dzięki ekspansji w Afryce, cały projekt zyska na nowej sile programistów? Czy Cardano będzie dobrym rozwiązaniem dla wielu problemów krajów Trzeciego Świata? Zapraszamy do dyskusji oraz do obejrzenia materiału o celach jakie stawiają sobie twórcy na Czarnym Kontynencie (j.angielski).

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze