Blockchain: powstanie dedykowany smartfon

740

Dostawca systemów operacyjnych oraz twórca elektroniki zorientowanej na technologię Blockchain Sirin Labs znalazł producenta urządzeń mobilnych, z którym zamierza stworzyć smartfona dedykowanego dla tej technologii.

FIH Mobile, należący do Foxconn Technology Group potwierdził, że pomoże w stworzeniu blockchainowego telefonu o nazwie Finney. Foxconn jest światowym dostawcą elektroniki z siedzibą w Tajwanie. Jest to jeden z największych na świecie pracodawców. Dodatkowo jego głównymi klientami są między innymi Apple, Google, Cisco, Huawei czy Amazon.

Urządzenie, które zamierzają wspólnie stworzyć FIH Mobile oraz Sirin Labs ma na celu ułatwienie korzystania z kryptowalut. Smartfon ma zapewnić bezpieczne przechowywanie oraz wykonywanie operacji na kryptowalutach. CEO Sirin Labs – Moshe Hogeg ocenił aktualne sposoby przechowywania oraz wykonywania operacji z użyciem kryptowalut jako ciężkie i nieintuicyjne przez co „większość rynku nigdy tego (jak korzystać z kryptowalut) nie zrozumie. Nie ma szans, żeby moja mama zrozumiała jak używać Bitcoina, a jest ona mądrą osobą”.

Finney ma posiadać możliwość integracji z ogromną ilością tokenów. Ma on również umożliwić właścicielowi dokonywanie zakupów poprzez przyjazne kryptowalutom serwisy internetowe jak Overstock.com czy Expedia. Jak twierdzi Sirin Labs, być może uda się nawet doprowadzić do sytuacji, w której użytkownicy będą mogli zapomnieć o skomplikowanych adresach i długich kluczach prywatnych. Zamiast tego, będą oni mogli weryfikować swoją tożsamość w serwisach związanych z kryptowalutwami przy pomocy, m.in. skanerów tęczówek, odcisków palców czy nawet zwykłych haseł.

Sirin Labs mając początkowy kapitał wysokości około 70 milionów dolarów, pozyskało w grudniu kolejne 158 milionów przy pomocy ICO. Firma planuje wypuścić pierwsze sztuki urządzeń do ośmiu nowych sklepów w miejscach, w których aktywność społeczności kryptowalutowej jest największa.

Jak podaje Cointelegraph, Sirin Labs prowadziło już rozmowy z Huawei dotyczące m.in. wykorzystania systemu operacyjnego stworzonego przez Sirin. Firma potwierdziła, na swoim kanale w aplikacji Telegram, że do spotkania doszło. Nadal jednak nie zostały opublikowane żadne szczegóły ani wnioski dotyczące dyskusji przeprowadzonej z chińskim producentem smartfonów.

Świat kryptowalut wkracza sporymi krokami na rynek urządzeń mobilnych. W marcu tego roku pisaliśmy o super-bezpiecznym smartfonie stworzonym i zaprezentowanym podczas Mobile World Congress w Barcelonie przez firmę Sikur.

Komentarze