BlackRock już tylko czeka – ETF na Bitcoinie w przeciągu pół roku!

Analitycy BlackRock przewidują, że Bitcoin ETF może uzyskać zatwierdzenie za około 6 miesięcy. Mike Novogratz (CEO Galaxy Digital) poinformował akcjonariuszy, że „będziemy walczyć jak szaleni o zdobycie udziałów na rynku”, gdy spot Bitcoin ETF tylko zostanie zatwierdzony.

Według Novogratza, pierwszy amerykański Bitcoin ETF związany z rynkiem spot, może zostać zatwierdzony jeszcze przed lutym 2024 roku. Novogratz powołuje się na źródła w firmach BlackRock i Invesco. Novogratz wyjaśnił, że „nasze kontakty (…) sugerują, że pytanie to nie dotyczy czy, ale kiedy – okno czasowe wynosi prawdopodobnie sześć miesięcy”.

Galaxy Digital ubiega się o spot Bitcoin ETF wspólnie z zarządzającym aktywami o wartości 1,5 biliona dolarów, Invesco. Firmy razem złożyły wniosek w czerwcu tego roku, co czyni je jednym z wielu potencjalnych uczestników rynku.

Zobacz też: AI na czele: Prognoza Goldman Sachs mówi o potężnych inwestycjach do 2025 roku

Bitcoin ETF tuż za rogiem?

Chris Ferraro, prezes Galaxy Digital, zaznaczył, że nie zdziwiłby się, gdyby SEC zatwierdziła potencjalny Bitcoin ETF. Ruch taki pomógłby uniknąć negatywnej etykiety instytucji, która tylko utrudnia sprawy. „Myślę, że to jest sytuacja, w której zatwierdzenie ETF przez SEC ma na celu zapewnienie, żebyśmy nie byli postrzegani jako przeciwnicy kryptowalut. Mamy nadzieję, że to samo dotyczy naszego wniosku” – dodał Ferraro.

Niektórzy analitycy uważają, że fala spot Bitcoin ETF może nadejść jeszcze wcześniej. Lecz będzie to prawdopodobnie zależeć od wyniku procesu sądowego między Grayscale a SEC. Grayscale pozwał w zeszłym roku SEC za odrzucenie jego wniosku o przekształcenie Grayscale Bitcoin Trust w spot E T F. Analitycy spekulują, że jeśli SEC przegra ten proces, to może otworzyć drogę do jednoczesnego zatwierdzenia kilku lub wszystkich spot Bitcoin ETF.

Wraz z rosnącą popularnością kryptowalut, Mike Novogratz zainteresował się tą klasą aktywów i w 2017 roku założył firmę Galaxy Digital. Firma jest obecnie jednym z największych graczy na rynku kryptowalut. Galaxy Digital działa jako bank inwestycyjny i zarządza aktywami cyfrowymi, a także prowadzi badania i doradztwo w dziedzinie kryptowalut.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze