Willy Woo | Bitcoinowy jacht i złoty snickers

3 307

Miłośnicy złota często nie wierzą w inwestycje w bitcoin. Willy Woo przedstawił jednak dowód, który jego zdaniem pokazuje, dlaczego inwestowanie w BTC jest znacznie lepszą opcją…

Inwestor i guru bitcoinowej analityki – Willy Woo ujawnił, dlaczego inwestycja w bitcoiny w ciągu ostatnich 11 lat była lepszym wyborem niż inwestowanie w złoto. Woo wyjaśnił, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat inwestycja w BTC za zaledwie 1 USD sprawiłaby, że inwestor byłby wystarczająco bogaty, aby pozwolić sobie na luksusowy jacht. Jednocześnie inwestycja w złoto o wartości 1 USD pozostawiłaby takiemu inwestorowi środki wystarczające tylko na zakup czekoladowego batonika.

Woo przedstawił swoje obserwacje za pośrednictwem Twittera i strony internetowej Woobull. Podkreślił powolną stopę zwrotu złota w ciągu ostatnich 11 lat. Nawet przy wzrostach w tym roku zarówno złota, jak i BTC, to właśnie bitcoin pozostaje bardziej rentowny.

Pasjonaci złota wciąż nie wierzą w bitcoina

Szlachetny, żółty metal cieszy się zaufaniem swoich zwolenników, z których wielu nie wierzy w perspektywę, jaką niesie Bitcoin. Argumenty za wartością złota wydają się jasne i niepodważalne:

Przykładem postawy anty-bitcoinowej wśród zwolenników złota może być chociażby Peter Schiff. Ten ekonomista jest bardzo znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi na ten temat w mediach społecznościowych (zobacz). Podobnie i inni zwolennicy złota wieszają przysłowiowe psy na BTC twierdząc, że w żaden sposób nie jest ono cyfrowym odpowiednikiem złota.

Roy Sebag, założyciel i dyrektor generalny Goldmoney, stoczył w maju gorącą debatę z Saifedeanem Ammousem, autorem „The Bitcoin Standard”.

Sebag nie zgadzał się z przedstawioną przez Ammousa teorią pieniędzy autora. Podważał nawet, że stała podaż BTC pozostanie na stałym poziomie 21 milionów BTC. Autor bestsellera powiedział jednak, że wkrótce kamień szlachetny będzie podobny do srebra. Uważa, że ​​złoto z czasem straci na wartości, ponieważ nie będzie w stanie skorzystać z krachu po koronawirusie.

Woo twierdzi że czas, kiedy złoto „błyszczało” przyszły i odeszły. Uważa również, że BTC może niebawem nabrać tego blasku, ponieważ można go bezproblemowo przesyłać po całym świecie.

W chwili pisania tego tekstu Bitcoin kosztuje 9885 USD, zyskując około 2% w ciągu ostatnich 24 godzin:

willy woo kurs bitcoina
wykres BTC USD od TradingView

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Jeżeli interesujesz się tematem złota i masz chwilę wolnego czasu, zachęcamy gorąco do lektury obszernych opracowań na temat żółtego metalu, których autorem jest Bolesław Wójtowicz.

Komentarze