Na cenę bitcoina wpływają działania kartelu | Studium przypadku tłumienia wyceny BTC z lat 2017-2018

Tłumienie ceny a manipulacja rynkiem bitcoina. Jak to wszystko się zaczęło? Jak się skończy? Czy teraz doświadczamy tego samego? Zapraszam na studium przypadku z 2018 roku, chwilę po uruchomieniu kontraktów futures BTC na CME…

Po wyjątkowym sukcesie publikacji „Zakulisowy monopol krypto-elit, czyli sprawy z bitcoinem się pochrzaniły…”, postanowiłem nieco bardziej zagłębić się w temat manipulacji na rynku kryptowalut. Przestudiowałem wiele inspirujących tekstów, ale ostatecznym owocem moich poszukiwań stało się nawiązanie kontaktu z @Super_Crypto, który w 2018 roku „popełnił” artykuł zatytułowany „4th Dimension: Bitcoin-Manipulation-Cartel — Price-Suppression is the Goal”. Dzięki uprzejmości autora i za jego zgodą, udało mi się przygotować dla Was tłumaczenie tego tekstu.

Jestem przekonany, że będzie to dla Czytelników Bithub wielce inspirująca lektura…

Super Crypto: 4th Dimension: Bitcoin-Manipulation-Cartel — Price-Suppression is the Goal

Każdy rynek ma trzy główne wymiary i każdy o tym wie

1) Analiza techniczna 2) Analiza fundamentalna 3) Manipulacja.

→ Czwarty wymiar rynku

Istnieje czwarty wymiar, który jest obecny na NIEWIELU rynkach, nazywa się „Kartel”. Jego głównym celem jest „Tłumienie, wygłuszanie cen” (ang. price surpression – przyp. tłum). Uwaga — to NIE JEST „Manipulacja”.

Jaka jest różnica między manipulacją a tłumieniem?

Manipulacja jest stosowana ZAWSZE dla pieniędzy.
Tłumienie NIGDY nie jest przeprowadzane dla pieniędzy. Celem wygłuszania ceny jest zachowanie aktualnego poziomu kontroli nad mocą, którą dysponuje rynek!!

Czy w branży kryptowalut aktywnie działa kartel?

Absolutnie. Przedstawiam moje badania, abyś mógł zweryfikować tę tezę samodzielnie.

Przewidziałem korektę bitcoina o 95%, zanim CME otworzyło swoje podwoje. Sprawdź moje konto na Twitterze @Super_Crypto, Jak dotąd 83% wydarzeń miało już miejsce. (Ale nie oczekuj, że 95% korekta nastąpi za jednym zamachem). Zobaczymy między nimi wzrosty i spadki. Nic nie odbywa się w linii prostej. 20 000 USD to dopiero pierwsza runda. Przed nami długa, kilkuletnia jazda. Ta gra przewidziana jest na 9 rund.

Od kiedy kartel jest aktywny?

Kartel wkroczył w przestrzeń kryptowalut gdzieś w październiku 2017 roku. Ich obecność unaoczniła się wraz z wprowadzeniem produktów CME Futures [ten wątek podejmowałem szerzej tutaj – przyp. tłum.].

DUMP na bitcoinie rozpoczął się dokładnie w momencie otwarcia drzwi dla CME o godzinie 17:00 w dniu 17 grudnia-2017. Zobacz wykres dzienny BTC/ USD na ten dzień (ostatnia aktualizacja obrazu: 24.11.2018):

bitcoin futures

Nie wierzysz w kartel?

Powodzenia!! Większość zaprzeczała obecności kartelu i odczuła to brutalnie od początku załamania ceny.

(Aktualizacja grudzień-2018) Wreszcie, po 83% spadku Andreas Antonopoulos mówił o kartelu

Zaakceptowanie faktu o „Globalnym Kartelu Bankowym” zajęło ludziom 12 miesięcy i 83% spadku. I w tym czasie większość straciła największą szansę swojego życia, zaprzeczając istnieniu kartelu. W każdym razie lepiej późno niż wcale!

Pozwól, że Cię rozczaruję: nie ma ucieczki!

Oto, jak kartel działał od czasu startu kontraktów futures CME

Sprawdź ten wykres. Otwórz obraz w nowej karcie i przeczytaj wszystkie WIADOMOŚCI, ponieważ zostały one „wydane” DOKŁADNIE na ważnych poziomach oporu wg wskazań analizy technicznej.

Uwaga: pozycje wymienione dla dat 30 stycznia i 07 marca są TYLKO NEWSAMI. W ten sposób kartel wykorzystał medialną propagandę, aby zbić cenę. Np. Mt. Gox NIE sprzedał w marcu 2007 r., ale NEWS o tej sprzedaży zostały opublikowane w marcu 2007 r. Wezwanie do sądu w sprawie Tether zostało również wydane 6 grudnia, ale WIADOMOŚCI zostały wydane wraz z innymi krytycznymi wiadomościami w dniu 30 stycznia w celu rozpoczęcia następnego zrzutu… Dlaczego czekali 55 dni na opublikowanie wiadomości odnośnie Tethera i jak wpłynęły one na wszystkie inne złe wieści tego samego dnia? Przeczytaj Bitcoin subpoena news smells like insider trading. Teraz już wiesz dlaczego.

bitcoin news

Czy wiesz, że po 7 marca było 6 dni spadków pod rząd, które zaczynały się dokładnie o 11:30 ET?

Zerohedge uwiecznił to w tym tekście: It’s 1130ET, Do You Know Where Your Crypto Crash Is? [niestety, w chwili przygotowywania niniejszego tłumaczenia, link źródłowy wskazywał błąd 404).

spadki bitcoin

Seryjny DUMP od 24 marca do 01 kwietnia!!!

Poniżej znajduje się kolejny, interesujący wzorzec, który można było zaobserwować w okresie od 24 marca do 01 kwietnia 2018 r. Co tu widzisz?

Za każdym razem, gdy cena próbuje wzrosnąć, zupełnie znikąd pojawiał się spadek

  1. Wszystkie spadki odbyły się w towarzystwie wysokich wolumenów
  2. Większość spadków inicjowana była poniżej ceny poprzednich dumpów

Czy wygląda to, jakby sprzedający chciał ceny wyższej czy niższej? Widzę, że chciał niższej. Dlaczego? Za wszystkim stało wygłuszanie ceny!

wygłuszanie ceny bitcoin

Zobacz, co stało się na giełdzie OKEx w dniu 30.03.2018 r.

Oto komunikat OKEx: „Drodzy […] klienci, w godzinach 5:00–6:30 w dniu 30 marca 2018 r. (HKT), wielu użytkowników wykonało nietypowe transakcje, aby manipulować ceną kwartalnego kontraktu futures na BTC, powodując jego znaczne odchylenia od indeksu BTC. W oparciu o dochodzenie przeprowadzone przez nasz zespół, użytkownik zamknął ogromną liczbę pozycji po cenie rynkowej bez uwzględnienia kosztów, co spowodowało jej spadek do niezwykle niskiego poziomu. Szczegóły transakcji ujawnimy w kolejnym komunikacie”.

Zwróć uwagę na słowa — „bez uwzględnienia kosztów”? Moim zdaniem jest to ślad, który zostawił kartel. Czy manipulacja zakończy się po wykryciu sprawcy? Wątpię.

Chcesz zobaczyć, jak powstaje FUD?

Czy wiesz, że 07 lutego 2018 r. ktoś włamał się do skrzynki pocztowej chińskiego banku centralnego, aby wysłać e-mailem fałszywe powiadomienie o represjach skierowanych w stronę bitcoina.

Fałszywe notatki prasowe zostały rozesłane do amerykańskich organizacji medialnych, które podały, że Hongkong Monetary Authority (HKMA) i Ludowy Bank Chin (PBOC) zamierzają wspólnie wprowadzić nowe środki, aby rozprawić się ze „wszystkimi aspektami i usługami handlu bitcoinami zarówno na terenie kontynentalnych Chin, jak i Hongkongu”.

Przeczytaj powyższy artykuł i zadaj sobie pytanie — Kto by to zrobił? Tylko ci, którzy są zainteresowani zbiciem ceny bitcoina — prawda? Czy zrobiłby to zwykły informatyk czy haker? NIE — ponieważ nie mogą skorzystać z tego FUD. Zrobiłby to tylko wpływowy kartel, który może skorzystać na stworzeniu FUD.

Przejdźmy do fundamentów „teorii kartelu”

Czym jest kartel?

Tutaj znajdziesz definicję kartelu z Investopedii

kartel inwestopedia

Czy kartel jest aktywny na wszystkich rynkach?

Na niewielu. Kartel działa tylko na kilku rynkach. Jeśli spojrzeć na to dokładniej, to w pewnym sensie OPEC jest też kartelem, ponieważ kontroluje podaż.

Jakie to rynki?

Złoto, srebro, ropa i bitcoin. Bitcoin został dodany do listy dwa miesiące temu. (Niewidzialna ręka zaczęła pokazywać swoją obecność od grudnia 2017 r., mimo że weszli na rynek znacznie wcześniej.) Większość ludzi zaprzecza istnieniu kartelu, nawet jeśli codziennie doświadczają dowodów na własne oczy, będą zaprzeczać do chwili, aż stracą 95% swoich środków. Zwolennicy złota zaprzeczali temu nawet wtedy, gdy złoto i srebro były sprowadzane do parteru na ich oczach. Ceny złota i srebra były obniżane do kosztów produkcji (1200 USD / 14 USD), a wielu górników zbankrutowało. Wciąż jest wielu wyznawców złota, które nie mają pojęcia o działaniach kartelu.

– – – Dowód

Zanim zaczniesz czytać dalej, pozwól, że przedstawię dowód tłumienia cen metali szlachetnych (złoto, srebro, uran i inne)

Widzisz ten wykres uranu za ostatnie 25 lat?

  • Uran wzrósł z 5 dolarów do 130 dolarów od 1993 do 2007 roku.
  • Rynek Futures wystartował w maju 2007
  • Widzisz, co się stało? SPADEK na Uranie rozpoczął się dokładnie od maja 2007 roku i od tego czasu nie powrócił do wcześniejszego poziomu wyceny [twierdzenie jest prawdziwe również w kontekście daty, kiedy przygotowuję tłumaczenie – link].
uran futures

Masz wątpliwości, co spowodowało gwałtowny spadek ceny uranu? To ludzie kartelu, a ich placem zabaw jest rynek Futures.

Spójrzmy na wykres złota za ostatnie 25 lat. Kartel zaczął AKTYWNIE tłumić cenę złota na rynku Futures od 2011 roku. Co widzisz?

(Uwaga: kontrakty terminowe na złoto zaczęły się znacznie wcześniej – w 1974 r. W rzeczywistości złoto wzrosło po wprowadzeniu kontraktów terminowych w 1974 r. Powodami, dla którego nie stłumiono ceny w 1974 r., były – A) nie było takiej potrzeby, ponieważ złoto zostało po prostu oddzielone od USD w 1971 r. B) Stany Zjednoczone nie miały wówczas długu w wysokości 21 bilionów dolarów. Potrzeba pojawiła się wraz z kryzysem finansowym w 2008 roku, kiedy złoto rosło parabolicznie w 2011 roku wraz z DŁUGIEM. Od tego czasu aktywnie rozpoczęło się tłumienie cen na rynkach złota i srebra).

złoto wytłumianie ceny

[od tłumacza: oto wykres ceny złota uwzględniający okres do dnia dzisiejszego włącznie; zero sugestii – niech to będzie przyczynek do samodzielnego śledztwa]:

źródło: link

Spójrzmy teraz na 25-letni wykres Srebra. Tak samo jak złoto:

futures na srebrze

Porównajmy te wykresy z bitcoinem (listopad 2018)

Czy widzisz tutaj jakieś podobieństwa? Co ci to mówi? Zbieg okoliczności? Naturalna korekta? Nie. To tłumienie cen (nie manipulacja).

bitcoin spadek

Jak dotąd Bitcoin konsekwentnie spadał od dnia, w którym zaczęły działać kontrakty terminowe CME (w grudniu 2017 roku). Czy podąży ścieżką metali szlachetnych? Chyba tak.

Masz jeszcze wątpliwości? Zobacz najnowsze wiadomości na rynku „futures” na złoto:

29 stycznia 2018 r. — CFTC wszczyna osiem przewodów anti-spoofingowych przeciwko trzem bankom (Deutsche Bank, HSBC i UBS) i sześciu osobom — za spoofing w odniesieniu do niektórych produktów futures w złocie i innych metalach szlachetnych będących przedmiotem obrotu na giełdzie towarowej, Inc. (COMEX)

Ponownie zwróć uwagę na słowo „futures” powyżej.

Przeczytaj także „6 traderów aresztowanych za manipulowanie rynkiem złota” — styczeń 2018 r. [link – 4040; przyp. tłum.].

6 traderów, którzy manipulowali rynkami złota/srebra było „obecnie lub wcześniej zatrudnionych przez UBS, HSBC i Deutsche Bank”

To tylko WIERZCHOŁEK GÓRY LODOWEJ. […].
— — —

Kartel jest jak niewidzialna ręka!! Radź sobie z tym

Kim oni są?

Składają się z NIEKTÓRYCH handlowców, agencji, dużych instytucji finansowych i mediów (mogę wymienić o wiele więcej, ale ograniczmy się). Wszystkie działają w doskonałej synchronizacji, aby skoordynować ataki, aby osiągnąć cel tłumienia cen. Zobacz, co wydarzyło się 30.01.2018 i 07.03.2018? (wiele złych wiadomości pojawiło się na rynku w ciągu kilku godzin od siebie, ponieważ Bitcoin tkwił na krytycznym wsparciu przy 10 tys.). Po przełamaniu 10 000 kartel przejął kontrolę i zaczął shortować bitcoina jak diabli. Dzisiaj zeszliśmy prawie na 8K. (i znowu jesteśmy poniżej 8K, kiedy ten post został zaktualizowany 18 marca).

Dlaczego oni to robią?

Chodzi o kontrolę nad pieniądzem. Elita finansowa uznała, że ​​bitcoin i kryptowaluty w ogóle stanowią zagrożenie dla ich istnienia. Co robią, gdy postrzegają coś jako zagrożenie lub wroga? Rozumiesz, próbują zniszczyć wroga (za wszelką cenę). Dlatego niezwykle ważne jest, aby elita finansowa powstrzymywała wzrost ceny bitcoina, aby ich show mógł być kontynuowany.

Co robią, aby powstrzymać wzrost ceny BTC? Najpierw pozwolili mu wznieść się na niewyobrażalną wysokość (pierwszy przystanek 20K). Potem powodują spadki do niewyobrażalnych poziomów. Zrobią to wiele razy. Mają biliony dolarów na utrzymanie tego przedstawienia, DOPÓKI inwestor DETALICZNY nie podda się frustracji. To, co widzisz od połowy 2017 roku, to dopiero pierwsza z 9 rund bitcoinowej gry.

Bitcoin znajduje się na geopolitycznej szachownicy od połowy 2017 roku. Większość jego zwolenników NIE MA POJĘCIA, jak rozległa jest ta gra. Przestrzeń kryptowalut to tylko pionek na tej szachownicy, a te pionki poruszają elitarne palce (Złoto, Srebro, a teraz Bitcoin).

Dlaczego tylko Złoto, Srebro i Bitcoin? Dlaczego nie akcje, obligacje, fundusze ETF, fundusze indeksowe, fundusze inwestycyjne itp.?

Zobacz ten wykres. Jeśli to nie wyjaśnia, dlaczego złoto/srebro musi zostać stłumione, to nie zdoła tego zrobić nic innego:

dług

Wszystko sprowadza się do kontroli pieniędzy przy niezrównoważonym obciążeniu długiem.

Kiedy pieniądze wpływają na rynki złota, srebra i bitcoina, pokazuje to, że władze zbankrutowały, a ich pieniądze „FIAT” są bezwartościowe. Jeśli ceny tych aktywów wzrosną, cała podaż pieniądza wyschnie i przeniesie się do tych aktywów. Świat będzie wiedział, że król jest nagi.

Kiedy pieniądze pozostają na rynkach akcji i obligacji, wspierają obrót walutą fiducjarną. Dlatego bardzo ważne jest, aby rynki akcji i obligacji pozostały nienaruszone i były sztucznie utrzymywane na podwyższonym poziomie.

Właściwie wiesz co? Na giełdzie istnieje odpowiednik kartelu i nazywa się on — Plunge Protection Team — PPT.

Zadaniem kartelu jest utrzymanie tłumienia rynków złota, srebra i bitcoinów, podczas gdy zadaniem PPT jest utrzymywanie podwyższonego poziomu akcji i rynków obligacji.

Oto definicja PPT z Ivenstopedia

ppt

Oto opis stanowiska pracy w ramach PPT na rynkach akcji i obligacji

[Pracujesz po to,] aby utrzymać akcje i rynki obligacji na sztucznym podwyższeniu za pomocą dodruku pieniędzy (z powietrza), aby marzenie o fałszywym dobrobycie trwało wiecznie, gdy narody bankrutują.

Dlaczego nie po prostu zbanować bitcoina (i złota) i skończyć z tym raz na zawsze?

To nie działa w ten sposób […]. Zakazanie jakichkolwiek aktywów pociąga za sobą poważne konsekwencje i reperkusje, zwłaszcza w świecie mediów społecznościowych.

Spójrzmy najpierw na historię.

Większość ludzi nie wie, że wujek Sam zakazał i skonfiskował złoto w 1933 roku za pomocą prezydenckiego rozkazu wykonawczego. Zobacz szczegóły nakazu konfiskaty złota

[Przeczytaj również: – przyp. tłum.]

Gdy dany zasób jest zakazany, dzieją się dwie rzeczy: 1) rządy i politycy muszą stawić czoła gniewowi ludzi i 2) zabroniony zasób zyskuje sympatię ludzi (a ludzie mają tendencję do gromadzenia go wówczas jeszcze bardziej). Tak stało się ze złotem od 1933 roku.

Jest jeszcze jedna opcja: tłumienie cen

Działa to znacznie lepiej niż banowanie czegokolwiek. Kiedy dochodzi do tłumienia cen 1) większość ludzi odrzuca możliwość, że ​​spadek ceny jest niewłaściwy lub złośliwy (nawet jeśli fundamentalne czynniki przemawiają silnie na korzyść aktywa). W rzeczywistości ludzie zwracają uwagę na to, że za tłumieniem nie stoi nic innego jak „teorie spiskowe”. Zobacz, co stało się ze złotem i srebrem od 2011 roku. Im bardziej spadały, tym bardziej ludzie ich nienawidzili. Wielu zwolenników złota sprzedawało metale szlachetne w dołku i przerzucało się na bitcoina i kryptowaluty (kiedy znajdowały się na szczycie). To jest dokładnie to, czego „oni” chcą, aby zrobił inwestor detaliczny, ponieważ „oni” zbierają więcej tych aktywów po niższych cenach.

Dlatego w XXI wieku najłatwiejszą opcją jest manipulowanie ceną aktywów tak, aby ludzie sami chcieli się ich pozbyć bez konieczności ponoszenia przez polityków lub rządów konsekwencji zakazu aktywów. Rządy i banki zdały sobie sprawę, że działa to o wiele lepiej niż zakazywanie czegokolwiek.

Dlatego moim zdaniem bitcoin nie zostanie zbanowany tak długo, jak będzie można go kontrolować. Ale jego cena będzie nadal spadać (z wieloma rajdami pomiędzy nimi), więc przeciętny Joe w końcu pozostaje z torbą w ręku, zaczyna gardzić bitcoinem i sprzedaje go w dołku, a kartel zbiera go więcej po niższych średnich kosztach. Bitcoin zostanie zbanowany (początkowo selektywnie) TYLKO, jeśli kryptowalutowy byk zaszaleje tak, że znajdzie się poza „ich” kontrolą.

Masz wybór

a. Rozpoznaj zagrożenie
b. Przygotuj suchy proszek na ewentualne „niewyobrażalne” dołki (przez lata jak złoto?)
c. Kup bitcoin cholernie tanio, jeśli tam trafi
d. Nie sprzedawaj swojej podstawowej pozycji (nadal trzymam 70% mojej pozycji, ponieważ nie mogę powiedzieć, kiedy się zmieni)

Zrób cokolwiek, ale proszę NIE sprzedawaj swojego bitcoina kartelowi. W rzeczywistości KUP więcej, jak tylko ZDUMPUJĄ go na rynku.

To gra polegająca na „przeniesieniu bogactwa z plebsu do elity”. Oto mój przypięty tweet napisany 02.12.2017 r. (ostrzegałem na długo przed rozpoczęciem, podziekujecie mi później)

Jaka jest strategia, której używam?

Rozumiem: trading jest trudny. Jeśli nie możesz poradzić sobie z lękiem, po prostu kup DOŁKI i TRZYMAJ.

  1. Mniej HODL, mniej BTFD
  2. STFR — Sprzedawaj pie** rajdy
  3. BTFDD — Kupuj pie** „GŁĘBOKIE” dołki.

„GŁĘBOKIE” to tutaj niezwykle ważne słowo. Dołekmusi być na tyle GŁĘBOKI […], że do tego czasu wszyscy muszą się poddać. Kupuj TYLKO w tym czasie.

[…]

Nie twierdzę, że kupiłem/sprzedałem w tych punktach. Po prostu wyjaśniam strategię tym obrazem.

Gdzie nastąpi tłumienie cen?

Będzie to miało miejsce na rynkach kontraktów terminowych i handlu kontraktami terminowymi na giełdach kryptowalut.

Jak oni robili to do tej pory?

Kartel mocno kupował bitcoiny na giełdach, zaczynając od 2 tys. do 12 tys. Pozwolili rynkowi poleciećdo 20 tys. [Aktualizacja czerwiec-2018: Zostało to niedawno potwierdzone w artykule NY Times 13 czerwca 2018 r. — Skoncentrowana kampania manipulacji cenami mogła odpowiadać za co najmniej połowę wzrostu ceny bitcoina i innych dużych kryptowalut w zeszłym roku]

CME otworzyło się 17 grudnia i rozpoczęło sprzedaż na giełdach. (Patrz jeden miesiąc przed i po CME). Od tego czasu cena spadła o około -70%.

To jest od kogoś ze strony złota/ srebra, gdzie wyjaśniono, w jaki sposób manipuluje się bitcoinem. Możemy się tego nauczyć od tych, którzy doświadczyli tego z pierwszej ręki przez 8 lat — to jest od TFMetals — twitter.com/TFMetals/status/979733775633575937

Jak zrobią to w przyszłości?

Początkowo Kartel będzie nadal tłumić ceny kryptowalut na giełdach, dopóki nie zbuduje się wolumen rynku kontraktów terminowych (śledź wolumen kontraktów terminowych tutaj). Po zbudowaniu wystarczającego wolumenu rynek kontraktów terminowych przejmie kontrolę. Nie będą już potrzebować kartelu do pracy na giełdach. W tym momencie kartel przeniesie się na rynek terminowy, który i tak jest ich ojczyzną. Mówiąc prościej, bitcoin będzie sprzedawany jako soja, gdy wolumen taki jak soja zostanie zbudowany w CME.

Jak długo to potrwa?

Spójrz na rynki złota/srebra, aby uzyskać odpowiedź. Tłumienie (manipulacja) cen rozpoczęło się aktywnie w 2011 r. W 2018 r. trwa nadal.

Powiedział „Oswoimy bitcoin” jeszcze przed uruchomieniem futures na bitcoina (CME)

Czy myślisz, że Leo Melamed skomentował to tak od niechcenia? Myślę, że miał to na myśli i można to zobaczyć codziennie od 17 grudnia do 2017 (otwarcie rynku futures CME))

Jak to się skończy?

Pewnego dnia kartel straci kontrolę nad rynkami. Ten dzień będzie EPICKI. Ceny bitcoina (i złota/srebra) wzrosną astronomicznie.

Moja ścieżka Bitcoin to 20K do „BARDZO NISKIEJ CENY” do 100K

Wiele osób pyta mnie, czy myślisz, że pójdzie do 1K? Oto co sugeruję:

Chcesz posiadać dużo bitcoinów, kiedy to się skończy

Oto mój tweet o tym, dlaczego.


Dlaczego uważam, że kartel ostatecznie przegra tę grę?

Zobacz ten tweet


Czy kartel można pokonać?

„Nie sądzę”

Większość społeczności nie wierzy, że kartel istnieje lub istnieje jakikolwiek skoordynowany atak na bitcoin. Co najwyżej myślą, że to wieloryby lub manipulatorzy. Uważają wszystko za „zbieg okoliczności”, a to dlatego, że wynika to z analizy technicznej (AT). Oczywiście znajdzie to odzwierciedlenie w AT. Kartel inwestuje biliony dolarów w takie wysiłki, czy myślisz, że nie mają wysoko opłacanych analitykówna liście płac? Płacą 700 dolarów rocznie za swoich wykresistów. Ilu twitterowych ekspertów ma taki poziom dochodów?

Dlaczego więc bitcoin zaczął spadać dokładnie w dniu otwarcia CME? Według bitcoinowców to „zbieg okoliczności”. Po 20 000 czekali na 100 000, ale teraz mówią, że korekta i tak była konieczna i widzimy normalny 50% spadek. Ta korekta wkrótce się skończy i najpierw przejdziemy do 20, a potem „to the Moon” … tak mówią.

Najpierw powiedzieli, że korekta jest spowodowana tym, że BCH zaczął być notowany na Coinbase, potem powiedzieli, że to Tether, a potem powiedzieli nie, nie, to wina Mt. Goxa. Później Mt.Gox zmienił daty sprzedaży. Nie, to z powodu bana na Facebooku, potem na Google, a potem na Twitterze. Rynek wciąż spada. Jaka jest następna wymówka, ludzie?

Dlatego społeczność kryptowalutowa jako całość NIE MOŻE zjednoczyć się przeciwko kartelowi, dopóki nie będzie za późno. Co znaczy za późno? To jest czas, w którym większość właścicieli kryptowalut zacznie nienawidzić Bitcoina (patrz złota/srebra dla odniesienia).

Tak czy inaczej chciałbym się mylić i wierzyć, że niedługo pojedziemy do 20K a potem księżyc.

To jeden z moich tweetów z 10.12.2017. Dziś to takie prawdziwe.

Oto obraz tego „CME to tylko zbieg okoliczności” pod względem kapitalizacji rynkowej. Proszę zwrócić uwagę, że bitcoin zaczął spadać dokładnie od wieczoru otwarcia w dniu 17 grudnia2017.

Do tej pory 200 miliardów dolarów zostało wymazanych z kapitalizacji rynkowej. (327 mld USD do 130 mld USD na dzień 18 marca 2018 r.). Czy to wygląda na naturalną korektę? Miejmy nadzieję.


Dlaczego to robię?

Więcej na moim twitterze @Super_Crypto

Wniosek

Mój post opiera się na założeniu, że ceny złota i srebra były tłumione przez ostatnie 7 lat. Jeśli uważasz, że metale szlachetne NIE zostały zmanipulowane, to cały mój argument upada. Zapraszam do wyrzucenia mojej teorii do kosza na śmieci. Spory są mile widziane, bo wszystko jest tylko „opinią”, w tym moją.

Jury nie ma. Czas jest JEDYNĄ odpowiedzią. Dzięki wszystkim za wspaniałe wsparcie.
Napiwek? — dlaczego nie?

Bitcoin
38umtCepvKMRFxqUYWfR3BXUDNzB7AdVcd

LTC
MJBu2Yn6Pnd2nBn8WWdX6i8mrZRQSDJDuS

Bitcoin Cash
qrac9xqde4xwc4jphvvqeu4r4dlzpg6kjgdt6ws6uu

Tokeny ERC20
0xe309f87f72f3fd0407866c5903430e553fd4e200

[link do oryginalnej wersji artykułu: tutaj]

Przeczytaj również:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze