W. H. Miller III: „Zmienność bitcoina jest ceną, którą płacisz za rezultaty”

Legendarny amerykański inwestor William H. Miller III podzielił się swoimi przemyśleniami na temat bitcoina.

Miller jest założycielem, prezesem i dyrektorem inwestycyjnym firmy Miller Value Partners. Zarządza również portfelem funduszy inwestycyjnych „Opportunity Equity” i „Income Strategy”.

Przed założeniem Miller Value Partners Bill Miller i Ernie Kiehne założyli Legg Mason Capital Management i pracowali jako managerowie Legg Mason Capital Management Value Trust od czasu jego powstania w 1982 roku.

W swoim „4Q 2020 Market Letter” (Opublikowanym 5 stycznia) Miller tak mówił o bitcoinie:

„Fed prowadzi politykę, której celem jest to, aby inwestycje w gotówkę przynosiły realne straty w dającej się przewidzieć przyszłości. Firmy takie jak Square, MassMutual i MicroStrategy przeniosły gotówkę do bitcoina zamiast księgować gwarantowane straty z gotówki utrzymywanej w ich bilansie. Szacuje się, że same Paypal i Square kupują w imieniu swoich klientów wszystkie 900 nowych bitcoinów wydobywanych każdego dnia.

Bitcoin jest na tym etapie postrzegany jako cyfrowe złoto, ale – w porównaniu z żółtym metalem – ma wiele zalet. Jeśli inflacja wzrośnie, a nawet jeśli nie, i więcej firm zdecyduje się zdywersyfikować niewielką część swoich sald gotówkowych na bitcoin zamiast w gotówkę, wówczas obecny względny przepływ do bitcoina będzie płynął strumieniem. Warren Buffett nazwał kiedyś bitcoin „trutką na szczury”. Może mieć rację. Bitcoin może być trutką na szczury, a szczur może być gotówką”.

To nie wszystko…

Podczas wczorajszego wywiadu z Kelly Evans, prowadząca program The Exchange w CNBC zapytała Millera, o ile więcej korzyści ma bitcoin.

Biznesmen odpowiedział:

„Istnieje wiele różnych sposobów patrzenia na Bitcoin. Najprostsze to po prostu podaż i popyt… Podaż rośnie o 2% rocznie, a popyt rośnie szybciej. To wszystko, co naprawdę musisz wiedzieć, a to oznacza, że ​​rośnie. Więc… tego rodzaju niestabilne dni będą się zdarzały. W weekend BTC spadł o 20% od szczytu do dołka…

W przypadku bitcoina zmienność jest ceną, którą płacisz za wyniki i myślę, że jest jak cyfrowe złoto… jest to znacznie lepsza wersja store of value niż złoto… A poza tym istnieje 15 bilionów dolarów obligacji o ujemnej rentowności… Dlaczego miałbyś chcieć je posiadać skoro możesz mieć coś, co ma przynajmniej potencjał, by pójść w górę?”

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze