Trzeci największy adres bitcoin kupił kolejne 257 bitcoinów

Trzeci pod względem zasobności w BTC adres kupił kolejne 257 cyfrowych monet.

Ostatnie price action bitcoina zdawało się sugerować, że rynek nareszcie doczekał się dołka. Takie przypuszczenia zdają się znajdować potwierdzenie w ramach wielu wskaźników on-chain, jak również ruchach, na które decydują się najwięksi uczestnicy tego rynku – wieloryby.

Nie dalej jak w ubiegłym tygodniu, szef kryptowalutowej giełdy Binance radził ludziom, żeby nie ulegali presji na sprzedaż i „nie oddawali swoich BTC w ręce Michaela Saylora”. Faktem jest, że MicroStrategy również zdecydowała się ostatnio, aby dokupić 1434 BTC (po średniej cenie 57 477 USD za monetę).

„Znowu to zrobił”

Zaledwie tydzień po zakupie 2702 BTC trzeci największy portfel Bitcoin ponownie wybrał się na zakupy. We środę podmiot dodał na swoje konto kolejne 257 BTC po średniej cenie 48 100 USD za sztukę, co pozycjonuje jego wydatek na poziomie około 12,3 mln USD.

Według danych BitInfocharts, wieloryb kupił w ciągu ostatnich 31 dni 11 947 BTC o szacowanej wartości 573 mln USD i obecnie posiada łącznie 119 749,57 BTC, co stanowi już niewiele mniej niż liczba coinów, które znajdują się w posiadaniu MicroStrategy (122 477 BTC).

Dokładniejsza analiza aktywności tego wieloryba pokazuje, że jego ostatnie zakupy zostały sfinansowane z poprzednich sprzedaży. Podczas gdy większość grudnia i listopada pozostała jednymi z największych miesięcy akumulacji, wieloryb sprzedał 9 listopada 1500 BTC – dokładnie wtedy, gdy cena bitcoina odnotowała najwyższy poziom w historii. W pierwszym tygodniu października wieloryb zrealizował również część zysków osiągniętych po dokonaniu dużych zakupów we wrześniu.

Spadek dominacji wielorybów, wzrost populacji

Pomimo fali redystrybucji i rosnącej liczby podmiotów przekraczających próg pozwalający na uznanie ich za największe podmioty, który wynosi obecnie 1000 BTC, liczba cyfrowych monet przechowywanych w ich portfelach spada od 2016 roku. W ciągu ostatnich 5 lat populacja bitcoinowych wielorybów nieprzerwanie rosła, a liczba BTC utrzymywanych przez największe z nich zmniejszyła się o około 22% – z 6,7 mln do 5,2 milionów BTC.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze