Trudność wydobycia BTC wzrosła o 10%

2 117
Od wielu miesięcy poziom trudności wydobywania bloków Bitcoina drastycznie spada, górnicy odchodzą, cena leci w dół. Czy Bitcoin umiera? Trudność wydobycia zmienia się mniej więcej co 2 tygodnie, od ostatniej zmiany jesteśmy na plusie o 10%.


10% w górę – trudność wydobycia BTC


Według danych z takich portali jak BitcoinWisdom, Blockchain czy BitInfoCharts wiemy, że ostatnia zanotowana zmiana w trudności wydobycia Bitcoina miała miejsce w sylwestra 31 grudnia 2018 roku i wyniosła 10% ku górze.

Od wielu miesięcy, a konkretnie od lipca 2018 roku, jesteśmy świadkami postępującej redukcji w poziomie trudności wydobycia BTC. Rok 2018 był jednym z najgorszych okresów dla Bitcoina, a przynajmniej jeśli chodzi o zmianę trudności wydobycia. Pięciokrotnie powtórzyła się sytuacja, że zmiana trudności wydobycia w tym roku była na minusie. Od zaledwie -3% w lipcu do nawet -15% w grudniu.

W związku z pogłębiającym się spadkiem trudności wydobycia, zwłaszcza w grudniu,
możemy założyć, że w dużej mierze przyczynił się do tego spadek ceny BTC, a zatem spora część górników odeszła i sprzedała swoje koparki.

Niektórzy bitcoinowi ewangeliści twierdzą, że przez cały ten czas podtrzymywano strach, niepewność i wątpliwości (FUD) wobec opłacalności wydobycia Bitcoina.

Alistair Milne jest jednym z nich, inwestor i przedsiębiorca w branży cyfrowych aktywów, napisał na Twitterze, zamieszczając przy tym zrzut ekranu danych dotyczących trudności wydobycia:Bitcoin nie taki zły jak go malują


Trudność wydobywania BTC ostatnimi czasy przysporzyła wielomiesięczny postępujący spadek, od kilku tygodni minusowy. Ów parametr ma niebagatelne znaczenie dla górników, którzy potwierdzają transakcję w sieci, jednocześnie dbając o jej bezpieczeństwo. Zależy od tego opłacalność pracy, jaką wykonują (a raczej ich sprzęt) i szybkość, z jaką rozwiązują obliczenia.

Informacje wywołujące wątpliwości co do aktualnej i przyszłej wartości BTC, opierają się na wąskim spektrum skupiającym się na wycenie monety, odpływie górników, czy innych negatywnych informacjach, jak ta przedstawiona powyżej.

Zaskakuje fakt, że możliwe, iż istnieje więcej pozytywnych aspektów rozwoju Bitcoina w 2018 roku, niż się może wydawać. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, przekonać się, czy Bitcoin umiera, czy może wręcz odwrotnie, zajrzyjcie tutaj.

Jeżeli nie macie pojęcia o górnictwie (Bitcoin mining), przerażają Was niektóre definicje lub nie rozumiecie mechanizmu działania, w tym miejscu przygotowaliśmy dla Was artykuł Mining od A do Z.

Co sądzicie o ostatnim wzroście trudności wydobycia BTC? Czy trend nadal się utrzyma? Czy to dobra wiadomość dla górników? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach, zapraszam! 🙂

Komentarze