Steve Wozniak pod wrażeniem „matematycznej czystości” Bitcoina

5 061

Zawsze wierzyłem, że natura ma pierwszeństwo przed ludźmi.”

Podczas wywiadu dla Yahoo! Finance, legendarny innowator technologiczny podkreślił, że podaż dolara amerykańskiego nie jest ustalona, a rząd może po prostu drukować tyle pieniędzy, ile tylko zechce. Wozniak wyjaśnił, że w przeciwieństwie do powyższego, Bitcoin nie może zmienić wymiaru podaży, który został ustalony już na etapie projektowania blockchaina kryptowaluty:

„Bitcoin nie jest prowadzony przez jakąś firmę. Jest po prostu matematycznie czysty. Zawsze wierzyłem, że natura ma pierwszeństwo przed ludźmi”.

Współzałożyciel Apple uważa, że ​​sektor kryptograficzny składa „wyjątkowo wiele obietnic” i ma potencjał do zmiany praktyk biznesowych i wielu elementów funkcjonowania społeczeństw, nawet wyborów. Wozniak wątpi jednak, że rządy pozwolą na to, aby kryptowaluty stały się zbyt potężne:

„Uwielbiam, gdy ludzie tacy jak [CEO Twittera] Jack Dorsey mówią [o] tym, że kryptowaluty powinny być sercem naszych kontaktów biznesowych. Kłopot w tym, że rząd nigdy nie pozwoli, by wymknęło się to spod ich kontroli. Gdyby doszło do tego, że wszystko miałoby odbywać się za pośrednictwem kryptowalut i nie przechodzić przez rządowe narzędzia kontroli i opodatkowania, rządy po prostu by na to nie zezwoliły. One nie oddadzą swojej władzy. Stąd wywodzi się serce dużej mocy – dolar amerykański”.

Wozniak uważa, że kwestia anonimowości sektora kryptowalut jawi się jako nieco niepokojąca:

„Krypto ma w sobie nieco anonimowości i nie wiem, czy to jest właściwe… Myślę, że w odniesieniu do wszystkiego, co robisz w życiu, powinieneś być w stanie wstać i powiedzieć: „Cóż, to ja robię tę transakcję”. [Z] krypto trudno jest ustalić, kto co robi, aczkolwiek nie jest to niemożliwe.”

Wozniak stał się niedawno współzałożycielem Efforce – firmy, która ma być pierwszą zdecentralizowaną i pozbawioną ograniczeń platformą umożliwiającą każdemu udział i finansowanie innowacji w zielonej technologii za pośrednictwem kryptowalut i technologii blockchain. Natywnym tokenem firmy jest WOZX.

Komentarze