Spadek bitcoina kosztował dziś Teslę praktycznie 100% dotychczasowych zysków

Wraz z dzisiejszym spadkiem ceny bitcoina poniżej 40 000 USD, w pewnym momencie z dymem poszło praktycznie 100% zysków, które z alokacji w BTC zarobiła Tesla.

Rynek kryptowalut stracił dziś rano na wartości blisko 350 miliardów dolarów. Jakkolwiek w chwili przygotowywania niniejszej publikacji bitcoin prowadzi taniec w obronie psychologicznego poziomu 40 000 USD, trudno z całą pewnością wyrokować, co będzie dalej… To, co dzisiaj stało się na wykresie króla kryptowalut, równoznaczne jest z poziomami ceny, których rynek nie widział od 15 tygodni.

Tesla straci swoją fortunę BTC?

W centrum uwagi pozostaje w dużej mierze Tesla i jej dyrektor generalny, Elon Musk. Z ceną poniżej 40000 USD, BTC był sprzedawany dziś rano po prawie tej samej cenie, po której Tesla robiła zakupy w wymiarze 1,5 miliarda USD.

Ogłoszenie w tej sprawie miało miejsce 8 lutego, kilka tygodni po transakcji. Niemniej jednak zyski z BTC, które w pewnym momencie wyniosły więcej niż te odnotowane przez cały okres natywnej działalności firmy opartej o produkcję samochodów elektrycznych, po prostu wyparowały.

„Wróciliśmy do ceny 39 000 dolarów z 8 lutego, kiedy Tesla ogłosiła zakup bitcoinów”, podsumował na Twitterze PlanB.

Według danych Bitcoin Treasuries, bitcoinowy stack Tesli był w chwili publikacji wart nieco ponad 1,72 miliarda dolarów.

W obliczu ostatnich wydarzeń na rynku można zastanawiać się, czy Tesla sprzedała bądź zamierza sprzedać swoje BTC. Jeszcze w poniedziałek sam Elon Musk zapewniał, że taki ruch nie miał jak do tej pory miejsca.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.