Siedem lat temu wybrał napiwek w BTC | Dziś to kilka tysięcy procent zysku

4 429

„Pozwoliłem dostawcy pizzy wybrać między 5 USD a ich równowartością w BTC. Nie trzeba dodawać, że wybrał mądrze” – napisał organizator nietypowej akcji z 2013 na Redditcie. Temat wraca po 7 latach…

Napiwek w BTC z 2013 roku rośnie o 7000%

Kierowca, który uzyskał 5 dolarów w bitcoinie (BTC) jako napiwek za dostawę pizzy powrócił po siedmiu latach nieobecności na szpalty Reddita.

Według wpisu btcbible, bitcoinowiec zamówił 28 grudnia 2013 roku pizzę i dał dostawcy dwie opcje napiwku: 5 dolarów lub 0,0069 BTC na portfelu papierowym. Wartość obydwu była w tamtym czasie praktycznie taka sama, biorąc pod uwagę, że cena cyfrowego aktywa wynosiła 774 USD.

Kierowca podobno skontaktował się w tym tygodniu z btcbible, aby uzyskać pomoc w umieszczeniu środków w hot wallecie. Przy niedawnym wzroście ceny bitcoina do nowego, rekordowego poziomu ponad 58 000 USD, napiwek byłby wart około 400 USD. Stanowiłoby to wzrost o ponad 7 000% od czasu dostarczenia jeszcze ciepłej pizzy.

„Pozwoliłem dostawcy pizzy wybrać między 5 USD w walucie FIAT lub BTC”napisał btcbible. – „Nie trzeba dodawać, że wybrał mądrze. Odpowiedziałem, jak zaimportować klucz prywatny przez Electrum.”

Słynne zamówienie

Redditor wyjaśnił, że „nie jest bitcoinowym bogaczem”, W ubiegłym roku upłynnił znaczną część swoich środków i przeznaczył je na zakup domu. Wyznał, że kierowca „słyszał o bitcoinie z wiadomości i rozumiał jego ogólną koncepcję”, ale „oczywiście nadal był w tej kwestii bardzo początkujący”.

Post na Reddicie jest przypomnieniem jednej z najbardziej kultowych historii w przestrzeni kryptowalut z początków Bitcoina. Pierwszym udokumentowanym zakupem komercyjnym przy użyciu BTC było zamówienie na dwie pizze w maju 2010 r. Laszlo Hanyecz zapłacił 10000 BTC – obecnie wartych około 580 milionów dolarów – aby użytkownik forum Bitcoin Talk wysłał mu dwie pizze od Papa John’s. Więcej informacji na temat tej historii uzyskasz czytając poniższy wpis:

Komentarze