Saylor: cała prawda o dominacji Bitcoina

Michael Saylor, wyjaśnia, czy inne aktywa cyfrowe mają szansę prześcignąć BTC w wyścigu o koronę kryptowaluty o największej dominacji rynkowej.

W wywiadzie dla CNN Saylor wyznał, że nigdy w historii nie było podmiotu, który rozrósł się tak jak Bitcoin i ostatecznie poniósł porażkę. Miliarder dodał, że Bitcoin jest dziś bardziej dominujący w swojej przestrzeni niż niektóre z największych spółek technologicznych na świecie, zanim jeszcze w ogóle zyskały na znaczeniu.

„Nie ma historycznego precedensu dla sieci, która osiągnęła wartość setek miliardów dolarów, a byłaby pięćdziesiąt razy większa niż jej kolejny największy konkurent. Można było przewidzieć, że Google, Facebook, Amazon, Apple odniosą sukces do 2010 roku, ponieważ zdominowały już swoje rynki, aczkolwiek stała za nimi dekada rozwoju. Bitcoin jest dziś bardziej dominujący niż którakolwiek z tych firm w chwili, gdy rozpoczynały swoją działalność”.

Lepszy niż wszystko inne

Saylor uważa również, że technologia i architektura Bitcoina zapewniają mu bezkonkurencyjną przewagę nad jakimkolwiek innym produktem kryptowalutowym lub finansowym.

„[…] Architektura typu proof of work jest zdecydowanie najlepszą architekturą do zaprojektowania czegoś, co będzie zdecentralizowane i bezpieczne oraz zachowa swoją integralność przez długi czas…

Bitcoin jest dominującą siecią aktywów kryptowalutowych i jeśli chcesz mieć długoterminowy zasób, który przetrwa sto lat, musisz go całkowicie zdecentralizować […], a także musisz […] osadzić go na firmamencie świata. Tak więc architektura Bitcoin zapewnia, że ​​będzie on osadzony w rzeczywistości praw fizyki, ponieważ wykorzystuje energię, a także zapewnia, że ​​będzie wspierany politycznie, ponieważ w określonych jurysdykcjach istnieją rzeczywiste obiekty, których działalność jest wspierana przez te rządy.”

Pośród obaw o zużycie energii przez BTC, Saylor wraz z CEO Tesli, Elonem Muskiem, przewodził niedawno inicjatywie utworzenia Rady Górnictwa Bitcoin. Rada ma na celu „promowanie przejrzystości zużycia energii i przyspieszenie inicjatyw dotyczących zrównoważonego rozwoju na całym świecie”. Chęć członkostwa w jej ramach zadeklarowały Argo Blockchain, Blockcap, Core Scientific, Galaxy Digital, HIVE Blockchain, Hut 8 Mining, Marathon Digital Holdings i Riot Blockchain.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze