Bitcoin wyprze dolara w przeciągu dekady, twierdzi CEO Twittera

671

Dyrektor generalny Twittera wypowiedział się dla tygodnika The Times o Bitcoinie oraz jaką wróży przyszłość wirtualnym walutom. Jack Dorsey oświadczył, że w świecie płatności online Bitcoin stanie się ważniejszy od dolara, ponieważ będzie jednolitą, globalną walutą Internetu w ciągu zaledwie dekady. 

Jack Dorsey pełni stanowisko dyrektora generalnego Twittera i firmy płatniczej Square. Dorsey uważa, że ​​Bitcoin pokona przeszkody spekulacyjne i będzie wykorzystywany przy codziennych płatnościach, jak np. zapłata za kubek kawy.

CEO Twittera podkreślił, że wirtualne waluty oparte o technologię Blockchain będą kolejną dużą przełomową technologią w kroku decentralizacji. Stwierdził, że Bitcoin stanie się jednolitą walutą internetową dla całego świata.

„Świat ostatecznie będzie posiadał jedną walutę, Internet również będzie miał jedną walutę. Osobiście uważam, że w obu przypadkach będzie to Bitcoin „- powiedział dla The Times

dodając,

„Stanie się to prawdopodobnie po około dziesięciu latach, ale może także ten proces przyspieszyć”

bitcoin

Dorsey uważa jednak, że aktualnie Bitcoin nie ma takiej mocy sprawczej, aby w najbliższym czasie stać się numerem jeden pod względem płatności online. Stwierdził, że na dzień dzisiejszy transakcje za pomocą Bitcoina są drogie, powolne i potrzeba wiele implementacji technologicznych (takich jak Lighting Network), aby sprostać podstawowym czynnikom, dzięki którym waluta stanie się atrakcyjna w obrocie, w dniu codziennym.

„Jest to powolne i kosztowne, ale im więcej osób będzie z tego korzystało, tym szybciej te problemy znikną. Istnieją nowsze technologie, które wykorzystują Blockchain i sprawiają, że jest on bardziej przystępny dla przeciętnego człowieka”- powiedział

Twitter i zakaz reklamy kryptowalut?

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o zmianie polityce Google oraz Twittera, w związku z wejściem w życie zakazu reklam objętych mianem kryptowalut, bądź ICO. Twitter podszedł do sprawy łagodniej, aniżeli gigant Google, ponieważ polityka reklamowa skupiać się będzie głównie na oszustach i naciągaczach kryptowalutowych, którzy poprzez formę Initial Coin Offering próbują zdobyć pokaźną sumę pieniężną poprzez obietnice o osiągnięciu ogromnego majątku, po zakupie ich tokenów.

Co sądzicie o wypowiedzi CEO Twittera? Czy też myślicie, że Bitcoin stanie się numerem jeden w świecie finansów i płatności online? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze