Prawie 25 000 nowych adresów BTC utworzonych w ciągu jednej godziny

W dniu dzisiejszym, w ciągu zaledwie jednej godziny, utworzono ponad 25 000 nowych adresów BTC. Podobny poziom obserwowaliśmy ostatnio w styczniu 2018 roku…

Według danych Glassnode, 24-godzinna średnia krocząca nowych adresów Bitcoin osiągnęła wartość 24 807. Pokazuje to, że średnio tyle adresów zostało utworzonych w łańcuchu bloków w ciągu ostatnich 24 godzin:

adresy btc
źródło: Glassnode

Ostatni raz, kiedy porównywalna liczba nowo utworzonych portfeli pojawiła się w sieci w tym samym przedziale czasowym, miał miejsce w połowie stycznia 2018 r. Wydarzyło się to tuż po tym, jak Bitcoin osiągnął rekordowy poziom 20 000 USD w grudniu 2017 roku.

Pamiętajmy, że liczba nowych liczba nowych adresów nie przekłada się bezpośrednio na liczbę nowych użytkowników. Każdy pojedynczy entuzjasta kryptowalut może stworzyć tysiące lub miliony adresów Bitcoin. W rzeczywistości zwykle zaleca się korzystanie z wielu adresów przez wzgląd na prywatność i bezpieczeństwo.

Aktualne statystyki adresów BTC

Według Glassnode, aktualnie istnieje łącznie 32,5 miliona adresów Bitcoin z dodatnim saldem. Liczba ta nieprzerwanie rośnie od marca 2018 r.

Ogólnie rzecz biorąc, liczba nowo utworzonych adresów BTC rośnie wraz z ceną. Sieć rozwija się bardzo dynamicznie.

adresy BTC z niezerowym saldem
adresy BTC z niezerowym saldem

Bliższego oszacowania liczby użytkowników można dokonać na podstawie liczby aktywnych adresów. Wynosi ona aktualnie około 850 000 adresów i rośnie wykładniczo już od końca 2019 r.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze