PlanB | Największe szanse i ryzyka dla bitcoina w 2021 roku

7 023

W nowym wywiadzie dla SALT Talk, PlanB snuje wizję kolejnych wzrostów BTC. Holenderski analityk stawia hipotezę, że wartość Bitcoina może wzrosnąć do 300 000 dolarów i to jeszcze przed końcem 2021 roku.

„Jeśli spojrzeć na trajektorię tego, co mieliśmy [przez] ostatnie 10 lat spodziewam się, że Bitcoin wzrośnie kolejne 10x lub 20x. Tak więc, być może jeszcze w przyszłym roku, przed Bożym Narodzeniem, BTC wzniesie się do poziomu od 100 000 USD do 300 000 USD. Brzmi to naprawdę byczo. Dla niektórych brzmi to może śmiesznie, ale przechodzilismy to już trzy razy. Jest to bardzo asymetryczny powrót; lata posuchy, kilka wielkich krachów, a potem ogromny huczny rok, który, jak sądzę, powtórzy się w przyszłym roku”.

Rzadkie znaczy droższe?

Bycza ocena PlanB jest częściowo spowodowana charakterystyką niedoboru Bitcoina. Powołuje się na stałą podaż i halvingi i które zmniejszają ilość wydobywanych BTC dokładnie co cztery lata.

„Było 25 [BTC], kiedy zaczęło się w styczniu 2009, kiedy Satoshi wydobywał pierwszy blok z 50 Bitcoinami co 10 minut. Mamy teraz nagrodę w wymiarze 6,25 i to będzie zmniejszać się o połowę przez następne 100 lat. Więc tak, nowe BTC kiedyś się skończą. Jeśli chcesz Bitcoina, będziesz musiał przekonać kogoś innego, aby go tobie oddał lub sprzedał.

Oczywiście ma to jakiś wpływ na cenę. Zasadniczo jednak, rzadkie aktywa są warte więcej. Bitcoin to pierwszy absolutnie rzadki zasób. Nie możesz zmienić podaży, zmienić podaży nawet wtedy, gdy cena rośnie. Nie możesz zwiększyć podaży, ponieważ jest to zakodowane matematycznie w protokole. I to jest bardzo wyjątkowe”.

Maksymalista PlanB

PlanB twierdzi, że jest „maksymalistą Bitcoin”. Wyznał, że wierzy, że Bitcoin jest gotowy do udziału w grze zwycięzca bierze wszystko.

„Myślę, że to gra w stylu „zwycięzca zgarnia wszystko”. Myślę, że wiele zamieszania wynika z faktu, że niektórzy ludzie postrzegają Bitcoin i inne monety jako produkty lub firmy. Możesz mieć wiele produktów i niektóre produkty wygrywają, a inne przegrywają lub wiele firm może współistnieć razem, co jest bardzo logicznym poglądem.

Ale […] Bitcoin nie jest firmą. To protokół… To protokół i oczywiście możesz mieć tylko jeden protokół, zwłaszcza protokół pieniężny. Moim zdaniem nie ma sensu mieć w 2020 roku i poza nim wielu walut, tak jak mamy dzisiaj, gdzie o wiele bardziej wydajne jest posiadanie jednego protokołu monetarnego, którym jest Bitcoin. Jestem maksymalistą, aczkolwiek nie podoba mi się to określenie”.

Największe zagrożenia dla bitcoina

Chociaż PlanB uważa, że ​​Bitcoin jest gotowy na paraboliczne wzrosty, pozostaje podatny, jak każda wielka innowacja technologiczna w historii, na ingerencje regulacyjne.

„Największym ryzykiem, jakie dostrzegają ludzie, jest [] rządowy zakaz lub regulacje… Rządy otwarcie sprzeciwiały się Bitcoinowi […]. Bitcoin nie był pierwszą cyfrową walutą. To był czwarty lub piąty, nawet szósty projekt. Wszystkie inne zostały zamknięte przez rząd, ponieważ nie był to system peer-to-peer lub wynalazca nie był anonimowy, więc po prostu je zamknęli. I spójrzcie, co zrobili Librze Facebooka. Więc w pewnym sensie Bitcoin został specjalnie zaprojektowany pod kątem tego ryzyka.”

PlanB uważa, że ​​regulacje są ostatecznie skazane na złagodzenie i staną się bardziej rozsądne w stosunku do technologii, która zmienia życie ludzi:

„Już w momencie wynalezienia samochodów obowiązywała zasada, że ​​jeśli masz samochód, to musisz zatrudnić osobę, która szła przed samochodem z czerwoną flagą, ponieważ w przeciwnym razie byłoby zagrożenie dla pieszych i rowerzystów. Tak więc każda nowa technologia niesie ze sobą własny zestaw głupich regulacji, ale ostatecznie regulacje będą ewoluować i będzie bardziej rozsądne”.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze