Paraboliczne wzrosty funduszu Bitcoin 3iQ

1 918

Kanadyjski regulowany fundusz zarządzający aktywami cyfrowymi 3iQ odnotował kolejny ogromny kamień milowy w rozwoju swojego publicznego funduszu Bitcoina. 14 stycznia Bitcoin Fund (QBTC) 3iQ osiągnął 1 miliard dolarów kapitalizacji rynkowej.

Przekroczenie tej magicznej bariery pokazuje paraboliczny wzrost QBTC po uruchomieniu funduszu przez 3iQ w kwietniu 2020 r. QBTC wzrósł teraz o 900% w stosunku do poprzedniego progu 100 milionów USD odnotowanego w październiku 2020 r.

Pionier na rynku

QBTC 3iQ jest pierwszym publicznym funduszem inwestycyjnym Bitcoina w Kanadzie, notowanym na głównej giełdzie papierów wartościowych w Toronto. Giełda Gemini Camerona i Tylera Winklevossów świadczy usługi powiernicze dla QBTC 3iQ, zapewniając obsługę zakupu i sprzedaży kryptowaluty.

3iQ jest jedną z największych firm kryptowalutowych w Kanadzie. W styczniu 2018 roku firma stała się pierwszym funduszem kryptograficznym regulowanym przez Ontario Securities Commission i kanadyjskich administratorów papierów wartościowych. W lutym 2020 r. 3iQ nawiązał również współpracę ze start-upem blockchain Mavennet, aby wypuścić stablecoin powiązany z dolarem kanadyjskim, który będzie regulowany przez Centrum Analizy Transakcji i Raportów Finansowych w Kanadzie.

Tylko dla zawodowców

Jak można się domyśleć, fundusze takie jak 3iQ i ich instrument finansowy dla Bitcoina jest stworzony głównie dla instytucjonalnych inwestorów i zawodowych traderów. Naturalnie, indywidualni inwestorzy, też mogą nabywać jego jednostki, aczkolwiek przy niewielkim kapitale zdecydowanie lepiej jest nabyć bezpośrednio Bitcoina.

Można zrobić to albo internetowo albo osobiście w punkcie sprzedaży. W Polsce wiodącą firmą, która oferuje możliwość zakupu jak i sprzedaży Bitcoina oraz innych kryptowalut w biurach stacjonarnych jest FlyingAtom. Oddziały kantoru znajdziemy w 13 wojewódzkich miastach. Zakup w biurach jest anonimowy do kwoty 15 000 euro oraz gwarantuje bezpośrednie otrzymanie kryptowalut na wskazany przez nas adres.

Komentarze