Odbieraj i wysyłaj Bitcoin w aplikacji WhatsApp | Prościej jeszcze nie było!

2 484
Zaledwie kilka dni temu uruchomiono bota w aplikacji WhatsApp, który pozwala zarządzać naszymi kryptowalutami – wysyłać, odbierać, a nawet zarabiać.Bitcoin w aplikacji WhatsApp

Aplikacja tekstowa WhatsApp to jedna z najpopularniejszych aplikacji w ogóle, ponad miliard pobrań na całym świecie. Co ważne, większość osób naprawdę ją poleca, lubi i używa na co dzień. Prawdopodobnie, co 5 osoba z Was, drodzy czytelnicy jest lub była użytkownikiem tejże aplikacji.

Zulu Republic, grupa deweloperów z kryptowalutowej oazy rozwoju (ang. Crypto Valley; kanton Zug, Szwajcaria) postanowiła wykorzystać popularność WhatsApp na rzecz zwiększenia adopcji cyfrowych monet. Zbudowali oni bota Lite.IM, który działa w bardzo prosty i wszystkim znajomy sposób, kojarzycie kody USSD w telefonach komórkowych?Od 19 maja możecie wysyłać, odbierać, przeprowadzać i przeglądać transakcje w wydawałoby się, najprostszy możliwy sposób. Bitcoin w aplikacji WhatsApp to tylko jedna z dostępnych walut, drugą jest Litecoin, a i nie wykluczone, że w przyszłości pojawią się kolejne kryptowaluty.

Wypróbujcie sami w tym miejscu: https://wa.me/17869167825?text=HODL …Nie przesłyszałem się, możecie również zarabiać przy pomocy klasycznego programu partnerskiego.

Wiadomości tekstowe

Jak wiecie lub nie, Zulu Republic opracował już bota dla takich platform jak Telegram, Facebook Messenger czy SMS wcześniej. Jednakże to 19 maja odhaczono najważniejszy cel z listy, miliony potencjalnych użytkowników!

Bot skierowany jest przede wszystkim do tych, którym nie chciało się bądź nie potrafili używać kryptowalut, nie mieli czasu na naukę nowego systemu itd. Problem został rozwiązany, prościej jeszcze nie było!

Serdecznie zachęcamy do wypróbowania bota Lite.IM i zdania relacji w komentarzach poniżej.

Zapewne pamiętacie wiadomości sprzed 2 miesięcy, ale warto przypomnieć, że Zulu wyprzedziło nieco hiszpański startup Wuabit, który pracuje nad podobnym rozwiązaniem.

Co sądzicie o przyszłości narzędzia wymiany, jakim jest pieniądz? Czy kryptowaluty i transfery w formie krótkich wiadomości tekstowych przejmą jego inicjatywę? Nietypowe pytanie na sam koniec: wolicie pisać, telefonować czy rozmawiać twarzą w twarz z drugim człowiekiem?

Komentarze