Musk: Lightning Network jest potrzebna jedynie tymczasowo…

Elon Musk stwierdził, że Lightning Network jest na razie potrzebna, aczkolwiek jedna warstwa sieci będzie w przyszłości w stanie obsłużyć wszystkie transakcje…

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, zagłębia się w swoim najnowszym tweecie w debatę na temat skalowania sieci Bitcoin.

Musk twierdzi, że pojedyncza warstwa będzie w stanie obsłużyć wszystkie przyszłe transakcje z powodu szybko rosnącej przepustowości i mocy obliczeniowej. Jednocześnie przyznaje, że Lightning Network, protokół warstwy 2, jest nadal potrzebny:

„Liczba warstw zależy od przewidywanej przepustowości i mocy obliczeniowej, które szybko rosną, co imo oznacza, że sieć o jednej warstwie będzie w stanie procesować wszystkie ludzkie transakcje.”

Przypomnijmy, że Musk zaproponował niedawno rozwiązanie skalujące dla Dogecoin, które miałoby pozwolić memowej kryptowalucie „bez wysiłku” wygrać w tej kwestii z Bitcoinem.

Musk podgrzewa debatę na temat skalowania

Podczas gdy niektórzy szybko zinterpretowali tweet Muska jako poparcie dla hard forków takich jak Bitcoin Cash, inni sprzeciwiają się używaniu Lightning Network, ponieważ transakcje nie są rozliczane on-chain.

Zwiększenie rozmiaru bloku Bitcoina radykalnie zwiększa skalowalność kryptowaluty, ale prowadzi również do większej centralizacji, ponieważ pełne węzły byłyby zbyt drogie w obsłudze dla przeciętnego użytkownika.

Prezes Lightning Labs, Elizabeth Stark, twierdzi, że wyższe warstwy pozwalają na budowanie bardziej złożonych rozwiązań na warstwie podstawowej:

„Architektury warstwowe mają sens. Nie chcesz zbyt dużej złożoności w warstwie podstawowej i możesz budować różne rzeczy na wyższych warstwach.”

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze