Moc obliczeniowa sieci Bitcoin osiągnęła 100 milionów terahashy! | Co na to Bitcoin Cash i Bitcoin SV?

Szacowana moc obliczeniowa sieci bitcoin osiągnęła w końcu 100 000 000 terahashy na sekundę. Jak ten wynik ma się do mocy obliczeniowej bitcoin casha czy bitcoina sv?

Hash rate, czyli moc obliczeniowa sieci bitcoin

Od wielu tygodni media trąbią o niechybnie nadchodzącej mocy obliczeniowej sieci bitcoin na poziomie 100 milionów terahashy na sekundę (TH/s). Jednakże dopiero teraz, po niespodziewanym środowym flashcrashu, gwałtownym spadku ceny bitcoina i wielu innych wydarzeniach – możemy uczciwie stwierdzić, że hash rate osiągnął tę okrągłą liczbę.  

100 000 000 TH – 100 EH (eksa hash)

100 000 000 TH – 100 000 PH (peta hash)

Ostatni kwartał roku 2017 rozpoczął, prawie że nieustępliwą hossę mocy obliczeniowej sieci bitcoin. Wówczas hash rate wynosił niewiele ponad 9 milionów TH/s.

W ogóle coś niebywałego dzieje się w ostatnim czasie w kwestii wzrostu mocy obliczeniowej sieci bitcoin, 30% wzrostu w ciągu miesiąca

Moc obliczeniowa sieci Bitcoin Cash i Bitcoin SV

Dwie kryptowaluty powstałe w wyniku rozszczepienia głównej sieci bitcoin w 2017 i 2018 roku wydają się nie najlepiej rokować na przyszłość pod względem hash rate’u.

Jak zobaczycie na poniższym obrazku, porównanie mocy obliczeniowej sieci bitcoin do bitcoin casha i bitcoin sv jest nie do porównania.

W obecnym stadium rozwoju sieci obydwu rozdzielonych monet bitcoin cash stoi jednak przed bitcoinem, rzekomo wyśnionym przez Satoshiego Nakamoto. 

Bitcoin Cash (BCH) odnotowuje hash rate sieci na ok. 1350 PH/s, z kolei Bitcoin SV (BSV) to nieco ponad 700.

Powyższe zestawienie nie ma w żaden sposób ująć czegokolwiek tym dwóm cyfrowym walutom. Każda z osoba może jeszcze zaznaczyć swoje miejsce w branży kryptowalut i blockchain. O ile, wizja jest słuszna, a projekt przekona rzeszę bądź przyciągnie osoby chcące popychać te sieci dalej w rozwoju. 

A Wy co sądzicie o kroku milowym bitcoina w zakresie mocy obliczeniowej sieci? Czy bitcoin cash i bitcoin sv mają szansę kiedykolwiek dogonić pod tym względem bitcoin?

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx