MicroStrategy może zrzucić 38 250 BTC w najbliższą sobotę?

Michael Saylor powiedział, że wszystkie aktywa rezerwowe firmy MicroStrategy w bitcoinach o wartości 400 milionów dolarów mogą zostać zlikwidowane w każdej chwili.

W wywiadzie z 22 września, Saylor powiedział Bloombergowi, że chociaż „zmienność nie jest tak naprawdę powodem do sprzedaży”, nie zawahałby się zrzucić w jednej chwili 38 250 Bitcoinów (BTC), gdyby zyski z alternatywnych aktywów miały wzrosnąć.

Chociaż MicroStrategy nabyło BTC w starannie zaplanowanej serii 78 338 oddzielnych transakcji off-chain, CEO MicroStrategy powiedział, że pozbycie się ich byłoby znacznie prostsze:

„Możemy dokonać likwidacji w każdy dzień tygodnia, o dowolnej porze” – powiedział Saylor. „Gdybym musiał zlikwidować 200 milionów dolarów bitcoinów, wierzę, że mógłbym to zrobić w sobotę”.

Kupić? Sprzedać?

Czy istnieją podstawy, by sądzić, że Saylor zamierza w najbliższym czasie sprzedać nowo nabyte BTC? Jest to o tyle ciekawe, że prezes szacował niedawno, że inflacja aktywów wzrośnie do ponad 20% rocznie, co spowoduje erozję siły nabywczej. „Jesteśmy pewni, że Bitcoin jest mniej ryzykowny niż trzymanie gotówki, mniej ryzykowny niż trzymanie złota” – powiedział.

Firma MicroStrategy ogłosiła 11 sierpnia, że ​​kupiła 21 454 BTC za 250 mln USD, przyjmując kryptowalutę jako główny składnik aktywów swoich rezerw. Po początkowej inwestycji firma dokupiła później dodatkowe 16 796 bitcoinów za 175 milionów dolarów.

Całkowite udziały MicroStrategy w BTC są obecnie wyceniane na około 401,5 miliona dolarów, przy ostatnim 6% spadku, co oznacza ujemny zwrot w wysokości 3,2% (o sześciu tygodniach).

W 2013 roku Saylor twierdził, że „dni Bitcoina są policzone”. Niedługo potem stał się orędownikiem kryptowalut. Przyjął nawet maksymalistyczny (pozornie) sposób myślenia o BTC, gdy w tweecie z 20 września nazwał BTC jedną z niewielu „sieci kryptowalut”.

Co o tym sądzicie?

Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów, komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz najnowszy odcinek:

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx