MFW | Już czas na „Nowe Bretton Woods”

Inwestorzy dostali niedawno interesujący impuls z samego Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW). Mowa o”nowym Bretton Woods”. Czy czasy, w których żyjemy, staną się impulsem dla BTC, aby brać go pod uwagę jako nowy standard monetarny?

Kulisy komunikatu MFW nie są do końca jasne. Tak czy inaczej, niektórzy komentatorzy postrzegają go jako sygnał dla jeszcze większej stymulacji fiskalnej. O co konkretnie chodzi?

„Nowe Bretton Woods”

Bitcoin jest technologią relatywnie nową. Pomimo tego, stał się już aktywem w skali makro. Wielu jego inwestorów odwołuje się do historycznych wydarzeń monetarnych i ekonomicznych, aby wyjaśnić, dlaczego kryptowaluta jest tak istotna. Jednym z takich wydarzeń jest konferencja z Bretton Woods. Powiązała ona główne waluty świata z dolarem, który z kolei był „powiązany” z rezerwami złota (patrz linki pod tekstem).

Co ciekawe, Międzynarodowy Fundusz Walutowy wezwał niedawno do „nowego Bretton Woods”.

W swoim przemówieniu, nowa dyrektor zarządzająca MFW Kristalina Georgieva powiedziała, że ​​pandemia pokazuje, że istnieje potrzeba przeglądu światowego systemu monetarnego:

„Dzisiaj stoimy w obliczu momentu na nowe Bretton Woods. Pandemia, która pochłonęła już ponad milion istnień ludzkich. Katastrofa gospodarcza, która sprawi, że światowa gospodarka stanie się w tym roku o 4,4% mniejsza, a do przyszłego roku okaże się, że ok. 11 bilionów dolarów produkcji. I niewypowiedziana ludzka desperacja w obliczu ogromnych zakłóceń i rosnącej biedy, po raz pierwszy od dziesięcioleci ”.

Zapowiedź nowych bodźców fiskalnych?

Powyższe oświadczenie nie do końca rozwiewało wszelkie wątpliwości czy przypuszczenia. Raoul Pal, dyrektor generalny Real Vision i były zarządzający funduszami hedgingowymi, stwierdził, że jest to oznaka jeszcze większej liczby bodźców fiskalnych:

„Mówiąc o Bretton Woods, ten artykuł MFW nawiązuje do nadchodzącej ogromnej zmiany, ale brakuje mu prawdziwej jasności poza dopuszczeniem znacznie większego bodźca fiskalnego za pośrednictwem mechanizmów monetarnych… FIAT na świecie będzie wart mniej niż aktywa trwałe. A to oznacza, że ​​złoto, a w szczególności #Bitcoin, staną się sposobem na obejście systemu o coraz niższej wartości. Tworzy również systemy zachęt dla innych narodów, aby zdecydowały się na system twardej waluty, aby przyciągnąć kapitał ”.

Dokąd zmierza BTC?

W ramach tego nowego standardu, Bitcoin może wzrosnąć jako wyjście lub zabezpieczenie przed ryzykiem inflacyjnym. Pal uważa, że BTC może osiągnąć 100 000 USD i poza tym cyklem rynkowym, jako że krytptowaluta staje się realną alternatywą dla tradycyjnego systemu finansowego.

CEO Real Vision posunął się nawet dalej. Stwierdził, że BTC może w nadchodzących latach przekroczyć kapitalizację rynkową złota w wysokości 10 bilionów dolarów.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze