Magiczne 107 BTC | Grube portfele grubych ryb

2 701

Według danych od Glassnode, istnieje ponad 13 000 adresów Bitcoin (BTC), których saldo przedstawia wartość co najmniej 1 mln USD... Ile BTC zawierają grube portfele grubych ryb?

Grube portfele | 107 BTC, aby zostać milionerem

Przy obecnych cenach potrzeba około 107 BTC, aby móc cieszyć się saldem w wymiarze miliona dolarów. Oczywiście, z racji powiązania kursu bitcoina z walutą FIAT, wycena bardzo często się zmienia. Co jednak ciekawe, ogólna liczba adresów, w których zaparkowane jest co najmniej 100 BTC, ma znacznie mniejszą zmienność:

grube ryby
Adresy Bitcoin, które zawierają ≥ 100 BTC v. Adresy, które posiadają wartość BTC ≥ 1 mln USD; źródło: Glassnode

Grube portfele BTC

Zapewne nikogo nie zdziwi fakt, że liczba adresów z saldami przekraczającymi 1 milion USD osiągnęła rekordowy poziom podczas hossy z 2017 roku. To ciekawe, że wymiar zasobności portfeli przedstawia na przestrzeni lat relatywnie niską zmienność w stosunku do innych, charakterystycznych dla branży wskaźników.

Co jest powodem takiego stanu rzeczy? Cóż, niektóre z „najbogatszych” adresów są kontrolowane przez duże podmioty, takie jak giełdy. Te zaś nie lubią zbaczać z wcześniej ustalonej ścieżki dystrybucji swoich BTC. Należy również zauważyć, że istnieje ponad 1 milion bitcoinów, które prawdopodobnie zostały wydobyte przez twórcę sieci, Satoshi Nakamoto. Monety te nie zostały przeniesione przez ponad 10 lat.

Ilu jest milionerów Bitcoin?

Ilu jest milionerów Bitcoin? Prawdę mówiąc – nie wiadomo. Aby odpowiedzieć na to pytanie, musielibyśmy wiedzieć, ile osób lub podmiotów kontroluje te 13 290 adresów. Liczba ta teoretycznie może wynosić od 1 do 13 290.

Gdyby chcieć zawęzić tę liczbę, można by zastosować analizę opartą na rozwiązaniach heurystycznych. Niestety, taki kompletny zestaw danych nie jest, póki co, dostępny.


Może Cię zainteresować:

Komentarze