Ktoś wysadza akcje

Ktoś wysadza akcje” — Bitcoin odnotowuje rekord wolumenu w 2022 r. w nadziei, że kapitulacja się skończyła

Czy bitcoin musi dalej spadać?

Kurs BTC uspokaja się po tym, jak akcje doświadczyły sytuacji, która zdarzyła się tylko dwa razy w tym stuleciu.

Spadek bitcoina poniżej 36 000 USD „pachnie jak kapitulacja”, mówi jeden z traderów. Podejrzenia spadają na giełdę w Stanach Zjednoczonych.

W tweecie z 6 maja, współpracownik Cointelegraph, Michaël van de Poppe, zasugerował, że cena BTC daje przynajmniej „poważne sygnały”.

Analityk: Akcje doświadczyły „przymusowej likwidacji”

Po spadku do 10-tygodniowych minimów zgodnie ze spadkami na runku akcji podczas sesji giełdowej na Wall Street 5 maja, bitcoin odbił się od poziomów ostatnio obserwowanych w lutym.

Spadek zarówno na kryptowalutach, jak i na akcjach, który nastąpił po początkowym odbiciu dzień wcześniej w związku z oczekiwanymi podwyżkami stóp przez Rezerwę Federalną, wydawał się być czymś więcej, niż oczekiwali inwestorzy.

S&P 500 zakończył dzień spadkiem o 3,5%, a Nasdaq 100 o 5%. Poza akcjami, kontrakty futures na 10-letnie obligacje skarbowe USA straciły 1%, co jest rzadką kombinacją.

Sytuacja ta daje niektórym uczestnikom rynku wiele do myślenia.

Jason Goepfert, założyciel Sundial Capital Research, zauważył, że taki łańcuch wydarzeń miał miejsce tylko dwa razy w ciągu ostatniego ćwierćwiecza – podczas globalnego kryzysu finansowego w 2008 roku i krachu COVID-19 w marcu 2020 roku.

„Ktoś wysadza akcje w powietrze i mamy do czynienie z przymusową likwidacją” – powiedział swoim obserwatorom na Twitterze.

https://twitter.com/jasongoepfert/status/1522285687566909442?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1522285687566909442%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fsomeone-is-blowing-up-bitcoin-sees-2022-volume-record-amid-hopes-capitulation-is-over

W związku z tym reakcja łańcuchowa na bitcoinie mogła być jego kapitulacją, o której wielu wcześniej mówiło, że jest konieczna w wyniku zmieniających się warunków gospodarczych w USA.

„To pachnie dla mnie kapitulacją lub przynajmniej kilkoma poważnymi sygnałami ogólnie” – skomentował Van de Poppe.

Zauważył, że spadek spowodował również najwyższy wolumen 4-godzinnej świecy od początku grudnia na BTC/USD. Jak niedawno donosił Cointelegraph, wzrost dzień wcześniej był kluczowym aspektem, który musiał się wydarzyć, aby stworzyć bardziej przekonującą kapitulację.

Tymczasem dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView wykazały względny spokój powrotu na rynek bitcoina w następnym dniu.

Likwidacje długich pozycji na BTC w pobliżu styczniowych maksimów

Oceniając wpływ spadku na hodlerów, okazało się jednak, że pełny reset rynku nie wynikał ze strat w tym dniu.

Likwidacje długich pozycji pozostały dość wysokie na kryptowalutach, w przypadku BTC stanowiło 190 milionów dolarów w ciągu 24 godzin w momencie pisania. Był to najwyższy dzienny wynik od kilku miesięcy, ale nie przekroczył spadku do 32 000 USD.

Pozostałe 200 milionów dolarów pochodziło z par altcoinów, jak pokazał Coinglass.


„Niezależnie od tego, co kiedykolwiek powiedziałem w krótkim okresie, makro nadal spada”, popularny trader Crypto Chase podsumował perspektywy:


„Będą odbicia, trzaski, ściśnięcia, krótkoterminowa euforia, co tylko chcesz… ale nie sądzę, abyśmy zobaczyli odwrócenie sytuacji makroekonomicznej przed poważną kapitulacją lub wycofywaniem się ze stanowiska Fed w sprawie podwyżek stóp/QT/redukcji salda”.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze