Bitcoin kończy pierwszy kwartał jak S&P 500

2 644

Bitcoin zamyka się w pierwszym kwartale podobnym wynikiem co S&P 500.

Dane z TradingView pokazują, że korelacja między bitcoinem a S&P 500 jest bliska 0,9, w piątek rano kiedy jego cena spadała poniżej 45 000 USD.

Podczas gdy S&P 500 zamknął pierwszy kwartał spadkiem o 5,5%, bitcoin (BTC) podążał za nim, a największy na świecie zasób cyfrowy był powiązany z S&P 500 mocno jak nigdy w historii notowań.

Bitcoin zamknął kwartał spadkiem o 2%, zacieśniając korelację z S&P do prawie 0,9.

Należy powiedzieć, że 1 to korelacja idealna , -1 to idealnie odwrócona.

Wykres powyżej pokazuje ruchy BTC (żółty kolor) i ruchy S&P 500 (kolor niebieski) w IQ.

Podczas gdy bitcoin osiągnął 48 000 USD na początku tygodnia, od tego czasu spadł poniżej 45000 USD na zamknięcie miesiąca i I kwartału.

Korelacja między indeksem a bitcoinem wydaje się być cykliczna. Straty bitcoina podczas spadków przewyższą rynek giełdowy, biorąc pod uwagę całodobowy charakter handlu.

Podobnie jest ze wzrostem. Kiedy następuje odbicie BTC również wyprzedza S&P.

Traderzy są zaniepokojeni przedłużającą się wojną rosyjsko-ukraińską i ostatnimi groźbami ze strony Kremla, że ​​odetnie dostawy gazu ziemnego do Europy, chyba że kontrakty będą denominowane w rublach.

Jednak chociaż bitcoin miał jeden z najgorszych początków roku w w historii, w marcu zyskał około 9%, osiągając lepsze wyniki niż amerykańskie akcje.

Według analityków i obserwatorów rynku w I kwartale (IQ) można było łatwo zauważyć, że wiele tokenów z pierwszej ligi kryptowalut, takich jak Solana, Terra, AVAX i Cardano, było w stanie przewyższyć bitcoina dwucyfrowymi zyskami. Nastąpiło to w wyniku nadziei jakie pokłada rynek głównego nurtu w związku z wprowadzeniem Ethereum 2.0.

Koniec tygodnia zapowiada się ciekawie, gdyż trudno sobie wyobrazić, że ostatnie bycze zaangażowanie rynku pozostanie historią i że, optymiści co do wzrostów poddadzą się i odpuszczą poziom 50 000 $ na BTC.

Ponieważ BTC naśladuje S&P 500 a nie odwrotnie, dzisiejsza sesja giełdowa w USA będzie bardzo ciekawa a jej otwarcie szykuje się na plusie.

W weekend handel BTC odbywa się normalnie jak w zwykły dzień ale nie ma żadnego wzorca, który musi powielać. Dlatego przy dobrej sesji w USA optymizm na BTC może szybko powrócić, co będzie się wiązało z udanym i jak na razie zaliczonym retestem wsparcia w okolicach 45 000 $.

Może Cię zianteresuje:

Komentarze