Kryzys zmienności na Bitcoinie?

Danny Scott, szef brytyjskiej giełdy kryptowalut CoinCorner, stwierdził na Twitterze, że bitcoin wszedł w okres kryzysu zmienności.

Scott zwrócił uwagę na fakt, że kolejne 700 milionów dolarów w BTC zostało wycofanych przez użytkowników z giełd. Użytkownicy kryptowalut określają to zjawisko terminem „stacking Sats”.

Kolejne 700 milionów dolarów w bitcoinach wycofane w celu trzymania w długim terminie?

W swoim ostatnim tweecie Danny Scott podkreśla, że flagowa kryptowaluta przechodzi teraz kryzys płynności, ponieważ użytkownicy zaczynają kupować Bitcoiny i usuwać je z giełd w celu długoterminowego przechowywania w portfelach.

Jako argument za tym opublikował wykres Glassnode pokazujący, że użytkownicy nadal wycofują Bitcoiny z platform handlowych. Jak czytamy, tylko w ubiegłym tygodniu, z giełd została wycofana kolejna, gigantyczna ilość BTC o wartości 700 milionów dolarów:

Przy tej okazji warto wspomnieć, że niedawny tweet od Glassnode wskazywał, że liczba adresów Bitcoin z niezerowym saldem osiągnęła nowy rekord wszech czasów w wysokości 32 899 276.

Poprzednie ATH w tej kwestii – 32 897 649 zostało odnotowane 3 grudnia. Oznacza to, że w ciągu około tygodnia pojawiło się ​​około tysiąca nowych adresów portfeli.

Tyler Winklevoss: Instytucje nabywają Bitcoin z zamiarem trzymania w dłuższym terminie

Współzałożyciel Gemini i miliarder Bitcoin, Tyler Winklevoss, udzielił wywiadu CNBC, w którym stwierdził, że obecny rajd BTC napędzany jest przez znacznie silniejsze czynniki niż w 2017 roku – kiedy był napędzany głównie przez FOMO.

Winklevoss uważa, że obecnie ​​jest on napędzany przez „smart money” – duże instytucje finansowe, które wykazują ekspozycję na bitcoina w oparciu o aktualną sytuację gospodarczą w USA i na świecie. Obejmuje to przede wszystkim dodruk pieniędzy przeprowadzony w tym roku przez Fed.

Poza tym wiele banków – w tym JP Morgan – uznało w tym roku Bitcoin za cyfrowe złoto.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze