Kontrakty futures na ETH | Nieoczekiwana zamiana miejsc…

5 657

Uruchomienie długo wyczekiwanych kontraktów futures na ETH na CME dało, w pierwszym dniu transakcji, obrót o wartości ponad 30 milionów dolarów.

Czy ETH zamknie miesiąc w okolicach obecnych poziomów ceny?

Wprowadzony 8 lutego nowy produkt CME – kontrakty futures na ETH przyniósł pierwszego dnia 388 kontraktów. 303 z nich zostało uruchomionych w celu spekulacji ceną z lutego. Podczas gdy w obrocie znajdowały się również 84 kontrakty wygasające w marcu, właściciela zmienił tylko jeden kontrakt kwietniowy.

Każdy z kontraktów CME reprezentuje 50 ETH, a giełda ustala minimalną wartość transakcji na pięć kontraktów – o wartości ponad 450 000 USD po cenach bieżących.

Kontrakty futures na ETH na CME ostatnio sprzedawane były za 1826,5 USD, co stanowi 1,5% premię cenową w stosunku do rynków spot. Ponieważ większość kontraktów będących przedmiotem obrotu ma wygasnąć w lutym, inwestorzy spekulują, że ETH zamknie miesiąc w pobliżu obecnych poziomów cen.

futures na ETH
kontrakty futures na ETH (świece 15 min); źródło: TradingView

Nieoczekiwana zamiana miejsc

Wraz ze wzrostem aktywności w łańcuchu i opłat transakcyjnych Ether, założyciel Mythos Capital Ryan Adams oświadczył, że doszło do „kolejnego flippeningu”, wskazując na dane CoinMetrics. Pokazywały one, że Ethereum przewyższyło teraz Bitcoin w zakresie wartości rozliczeń on-chain przy użyciu jego rodzimej monety.

Więcej niż BItcoin

Według „Flippening Index” od Blockchain Center, który ma na celu zmierzenie siły Ethereum w stosunku do Bitcoina za pomocą ośmiu kluczowych wskaźników, Ethereum wyprzedziło już Bitcoin w zakresie czterech z nich – liczbę transakcji, liczbę węzłów, wolumen transakcji i całkowite opłaty transakcyjne.

Indeks wskazuje zainteresowanie frazą Ethereum w wyszukiwarce Google i kapitalizację rynkową na mniej więcej jedną czwartą analogicznych wskazań w odniesieniu do Bitcoina. Aktywne adresy Ether to 53%, a wolumen handlu 74%. W sumie indeks Flippening znajduje się obecnie na najwyższym w historii poziomie 72,4%.

Komentarze