Joe007: Parabolicznych wzrostów więcej nie będzie. Altcoiny są przegrzane.

Joe007 ostrzega przed kupowaniem altcoinów, które miałby czekać „paraboliczne wzrosty”, jak również przed przedwczesnym wieszczeniem trendów.

Znany trader zasugerował, że parabola na kilku kryptowalutach jest już przeszłością, a inwestorzy nie powinni wskakiwać do pociągu w nadziei na to, że nadal jest dla nich wcześnie.

Sytuacja na rynku DOGE

W kilku opublikowanych wcześniej tweetach, Joe007 skrytykował wzrost ceny DOGE, zauważając, że w pewnym momencie kryptowaluta miała kapitalizację rynkową 85 miliardów dolarów. Jej kapitalizacja była wtedy większa niż w przypadku gigantów finansowych, takich jak Santander, Deutsche Bank czy Barclays.

Cena kryptowaluty spadła jednak z rekordowego poziomu blisko 0,80 USD na początku tego miesiąca, ale jej kapitalizacja rynkowa wciąż wynosi 71 miliardów USD. W chwili przygotowywania niniejszej publikacji cena wynosi 0,54 USD po wzroście o ponad 30% w ciągu ostatnich 24 godzin, po tym, jak dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, napisał na Twitterze, że Tesla „współpracuje z deweloperami Dogecoin w celu poprawy efektywności transakcji systemowych”.

Rynek altów jest przegrzany?

Joe007 ostrzegał również przed zbliżającą się korektą rynku, która może spowodować, że inwestorzy zanotują stratę na większości swoich pozycji. Według jego słów, gdyby zatrzymali 10% wartości netto, którą zyskaliby w przypadku sprzedaży, mieliby „ogromne szczęście”.

Warto zauważyć, że Joe007 skrytykował w zeszłym roku bycze prognozy ceny BTC, gdy flagowa kryptowaluta kosztowała jeszcze około 9000 USD. W następnych miesiącach kurs BTC/USD zaczął rosnąć, osiągając nowy rekord wszech czasów 61 000 USD na początku tego roku, zanim rynek zanotował korektę.

Bitcoin kosztuje teraz 51 000 USD. Joe007 skrytykował prognozy cenowe oparte na analizach przeprowadzonych przez anonimowe osoby. Stwierdził, że szacunkowa wartość nominalna globalnych instrumentów pochodnych wynosi 1 biliard USD i porównał ją z kapitalizacją rynkową BTC, mówiąc, że tak właśnie powstają fałszywe narracje.

Dodał, że „porównanie nieistotnych wskaźników, takich jak wartość nominalna, z innymi wątpliwymi wskaźnikami, takimi jak kapitalizacja rynkowa monet, wywołuje iluzję nieuchronnej aprecjacji z powietrza”.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze