Galaxy Digital dołączyło dziś do wyścigu o bitcoinowy ETF

Zgodnie z treścią dokumentów złożonych dziś w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Galaxy Digital dołączyło oficjalnie do wyścigu o zezwolenie regulatora na uruchomienie bitcoinowego ETF w USA.

W dokumentach czytamy, że Galaxy Bitcoin ETF wskazuje NYSE Arca jako planowane miejsce obrotu. Firma nie wyznaczyła jeszcze depozytariusza, administratora ani pośrednika transferowego. Złożony wniosek zostanie zaktualizowany o te dane zapewne tak szybko, jak tylko obsada powyższych ról zostanie podana do wiadomości publicznej.

Po nitce do kłębka

Galaxy jest notowana w Kanadzie i działa jako organ doradczy kanadyjskiego projektu bitcoinowego ETF CI Galaxy Bitcoin. Ten konkretny produkt pojawił się na giełdzie w Toronto w zeszłym miesiącu.

CI Galaxy Bitcoin ETF wykorzystuje indeks Galaxy Bitcoin, który jest własnością usług Bloomberg i jest przez nie obliczany. ETF Galaxy Bitcoin, jeśli zostałby zatwierdzony, wykorzystywałby jako mechanizm wyceny dokładnie ten sam indeks.

„Indeks jest przeznaczony do pomiaru wydajności pojedynczego bitcoina będącego przedmiotem obrotu w dolarach amerykańskich” – czytamy w zgłoszeniu.

Cena na koniec dnia wartości aktywów netto funduszu ETF lub wycena bazowych aktywów każdego dnia jest określana przy użyciu średniej ceny BBTC ustalonej przez Bloomberg Crypto Price Fixings. Jest to średnia ceny bitcoinów wykorzystująca dane wejściowe ze źródeł wyceny w czasie rzeczywistym, czytamy w złożonym dziś S-1.

2020 – dobry rok dla Galaxy

Zgłoszenie Galaxy Digital następuje po dobrym raporcie firmy za IV kwartał. Dyrektor generalny Mike Novogratz stwierdził, że firma odnotowała znaczący wzrost w zakresie zarządzania aktywami, handlu i najnowszej z gałęzi operacyjnych – miningu.

Firma podała, że jej całkowity dochód netto wyniósł 335,7 mln USD, co stanowi wzrost o 1,175% w stosunku do tego samego kwartału w 2019 r. Podstawą wzrostu dochodów firmy były nowe rekordy wyników w ramach wszystkich jednostek jej działalności.

Dzisiejsze zgłoszenie odnośnie bitcoinowego ETF dołącza do wielu innych zgłoszeń, w tym NYDIG, Fidelity i First Trust / SkyBridge. Od czasu fali zatwierdzeń kanadyjskich, Stany Zjednoczone odnotowały wzrost liczby zgłoszeń w tej kwestii.

Jeżeli jeszcze nie wiesz, czym są ETF-y, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze