Fenomenalny wykres, czyli rzecz o zmienności bitcoina

Dan Tapiero udostępnił „fenomenalny wykres” dotyczący bitcoina, który częściowo wyjaśnia ostatni wzrost kryptowaluty i mówi kilka rzeczy o obecnym poziomie zmienności BTC.

„Fenomenalny wykres”, „Zmienność BTC jest blisko minimów”

Tapiero udostępnił wykres zmienności bitcoina, nazywając go „fenomenalnym”. Współzałożyciel Gold Bullion International twierdzi, że rynek bitcoina znajduje się obecnie w ekwiwalencie pierwszego kwartału 2017 roku pod względem zmienności.

Inwestor ostrzega, że pod koniec ruchów zwyżkowych zmienność zwykle gwałtownie rośnie i na razie jest blisko dotychczasowych minimów. Oznacza to, że najsilniejsza faza wzrostu bitcoin jeszcze się nie rozpoczęła.

Grayscale posiada obecnie 28,1 miliarda dolarów w kryptowalutach

19 stycznia największy, kryptowalutowy fundusz inwestycyjny Grayscale Investments ogłosił, że jego udziały w bitcoin, ethereum, BCH, LTC i innych walutach cyfrowych wzrosły do gigantycznego wymiaru 28,1 miliarda dolarów.

Bitcoin stanowi teraz największą część zasobów Grayscale: 23,3 miliarda dolarów. Zasoby w ethereum zajmują drugie miejsce z ETH o wartości 3,9 miliarda dolarów.

Grayscale Investments posiada obecnie ponad trzy procent wszystkich bitcoinów w obiegu, a jego zasoby rosną o około 10 procent miesięcznie.

W poniedziałek 18 stycznia, fundusz kupił 16 244 bitcoinów (o wartości około 607 milionów dolarów). Wartość transakcji nabycia BTC w ciągu ostatnich 30 dni wyniosła 60 000 BTC, czyli 2134 368 000 USD.

Wśród największych inwestorów instytucjonalnych w funduszu hedgingowym Barry’ego Silberta jest Three Arrows Capital – który posiada około sześciu procent Bitcoin Trust – oraz Blockfi, z pięcioma procentami w BTC Trust.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze