Fed podnosi stopy o 75 punktów – Cena Bitcoina wzrasta do 22,5 tys. USD

Cena bitcoina wzrasta do 22,5 tys. USD po podwyżce o 75 punktów bazowych, której celem jest ograniczenie niekontrolowanej inflacji

Bitcoin i altcoiny wygenerowały nominalne zyski po tym, jak Rezerwa Federalna podniosła referencyjną stopę procentową o 0,75%, wprowadzając tym największą podwyżkę od 28 lat.

Światowe rynki finansowe były skoncentrowane w środę na amerykańskiej Rezerwie Federalnej i jej decyzji o podniesieniu stóp procentowych o 75 punktów bazowych, największego wzrostu od 28 lat. FED walczy w ten sposób o obniżenie najwyższych poziomów inflacji od ponad czterech dekad.

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazują, że Bitcoin (BTC) i szerszy rynek kryptowalut znalazły się pod presją we wczesnych godzinach handlu 15 czerwca, gdy plotki o możliwym upadku Three Arrows Capital (3AC) rozeszły się po całym ekosystemie, który wciąż ma problemy z trwającą klęską Celsjusza.

Po ogłoszeniu przez prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella, że ​​nastąpi podwyżka o 75 punktów bazowych, cena Bitcoina na krótko wzrosła do 22 520 USD, po czym spadła do 21 500 USD.

Rynek altcoinów również doświadczył krótkiej pompy cenowej, ponieważ fatalne prognozy możliwej podwyżki o 100 punktów bazowych nie spełniły się, a rynek osiągnął w dużej mierze to, czego oczekiwał po dzisiejszym posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC).

Tradycyjne rynki zareagowały pozytywnie na to ogłoszenie, a S&P 500, Dow i NASDAQ notowały tego dnia wzrosty, ale inwestorzy powinni zobaczyć, jak zachowują się rynki przy dziennym zamknięciu i jutrzejszym otwarciu.

Analitycy analizują podwyżkę stóp i jej możliwy wpływ na ceny kryptowalut

Krótko po tym, jak Powell ogłosił podwyżkę o 75 punktów bazowych, pojawiły się prognozy, kiedy Fed zacznie obniżać stopy, przy dominującym konsensusie, że rozpoczną się one w 2024 roku.

Główną przyczyną podwyżek stóp procentowych jest gwałtownie rosnąca inflacja, która według najnowszego indeksu cen towarów i usług konsumenckich (CPI) wzrosła rok do roku o 8,6% i była wyższa niż przewidywali analitycy.

Niektórzy analitycy zaczęli spekulować, że przyczyną najwyższej podwyżki stóp od 28 lat jest część wysiłków Rezerwy Federalnej, która próbuje wyprzedzić krzywą i zapewnić wystarczająco dużo miejsca, aby móc wstrzymać podwyżki w przyszłości, jeśli warunki nadal się będą pogarszać.

Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że podwyżka stóp, która była w dużej mierze oczekiwana, została wyceniona na rynku kryptowalut, ponieważ ceny pozostały stosunkowo płaskie po ogłoszeniu, a obecnie w nagłówkach w sektorze dominują bardziej neutralne dla kryptowalut wydarzenia.

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 931 miliardów dolarów, a stopa dominacji Bitcoina wynosi 44,5%.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx