Czy jesteśmy już na dnie ? Raoul Pal, Scaramucci akumulują. Novogratz i Hayes rozważają.

Czy to już jest dno ? Raoul Pal, Scaramucci już akumulują. Novogratz i Hayes rozważają

Niektórzy znani inwestorzy wykorzystali niedawne spadki na rynku jako okazję do zwiększenia swoich pozycji w kryptowalutach, chociaż inni ostrzegają, że nadal istnieje ryzyko dalszej deprecjacji.

Niektórzy z najbardziej znanych inwestorów w kryptowaluty uważają, że dno na rynku kryptowalut zbliża się szybko, a czas na zakup jest odpowiedni – chociaż nadal ostrzega się przed katastrofalnymi skutkami, jeśli ceny spadną poniżej ustalonych poziomów wsparcia.

Miliarder Mike Novogratz, założyciel, prezes i dyrektor generalny banku aktywów cyfrowych Galaxy Digital Holdings, powiedział 13 czerwca na konferencji Morgan Stanley, że kryptowaluty mogą być bliskie dna, a Ethereum (ETH) prawdopodobnie utrzyma się na poziomie 1000 USD, a Bitcoin (BTC) w przedziale od około 20 000 do 21 000 USD.

Powiedział, że dno dla kryptowalut zostanie zrealizowane szybciej niż w przypadku akcji amerykańskich, które mogą spaść o kolejne 15% do 20%.

„Ethereum powinno zatrzymać się przy około 1000 dolarów, a teraz jest to 1200 dolarów. Wsparcie na Bitcoinie wynosi około 20 000 $, 21 000 $ i 23 000 $, więc jesteśmy znacznie bliżej dna w kryptowalutach niż tam, gdzie myślę, że akcje spadną o kolejne 15% do 20%.”

Hayes ostrzega przed ryzykiem wyprzedaży

Arthur Hayes, współzałożyciel i były szef BitMEX, ma podobny pogląd, przyznając na Twitterze 13 czerwca, że ​​dane on-chain dla Wrapped Bitcoin (wBTC) i Etherum wskazują, że „w większości dochodziło do likwidacji pozycji”.

Jednak Hayes ostrzegł, że jeśli poziomy wsparcia dla BTC i ETH wyniosą odpowiednio 20 000 i 1000 USD, możemy spodziewać się „ogromnej presji na sprzedaż na rynkach spot”.

Pal, Scaramucci akumulują

Inwestor makro, Raoul Pal, wykorzystuje ostatni krach na rynku jako okazję do zwiększenia swoich pozycji w kryptowalutach. 14 czerwca Pal powiedział swoim 956 000 obserwatorom na Twitterze, że:

„Jesteśmy w strefie kupowania” Bitcoina (BTC), dodając, że przygotowuje się do „znacznego” dodania swoich pozycji kryptograficznych „prawdopodobnie od przyszłego tygodnia”.

Były dyrektor Goldman Sachs wyjaśnił, że zbliżające się dno Bitcoina może być również sygnalizowane przez tygodniowy wskaźnik siły względnej (RSI), który wynosi 31, zbliżając się do najniższego w historii poziomu 28.

RSI to wskaźnik używany przez inwestorów do pomiaru szybkości i wielkości zmian cen, które mogą wskazywać na warunki wykupienia lub wyprzedania. Według Investopedii odczyt RSI wynoszący 30 lub mniej wskazuje na stan wyprzedania i niedoszacowania.

Pal powiedział, że jego struktura często przewiduje 60% wypłat w długim horyzoncie czasowym, dodając:

„W rzeczywistości najlepszym sposobem na optymalizację zwrotów jest znaczne zwiększenie pozycji, gdy rynek testuje kluczowy trend”.

Anthony Scaramucci, założyciel Skybridge Capital, powiedział CNBC Squawk Box 13 czerwca, że ​​inwestorzy powinni „pozostać zdyscyplinowany” podczas załamania kryptowalut, zauważając, że jego fundusz nadal dodaje Bitcoina i Ethereum do swojego portfela.

„Wraz z rosnącą gotówką napływającą do naszego funduszu, kupiliśmy więcej bitcoinów i ethereum […] Więc tak, prawdę mówiąc, ludzie spojrzą wstecz na tę klęskę i powiedzą, że chciałbym mieć świeżą gotówkę na to.”

Novogratz był mniej entuzjastyczny, jeśli chodzi o inwestowanie w tej chwili, przyjmując bardziej konserwatywne podejście i mówiąc uczestnikom, że może jeszcze nie nadszedł czas na „rozmieszczenie dużej ilości kapitału”, ponieważ gospodarka może dalej spadać.

„Dopóki nie zobaczę, że Fed się wzdryga, dopóki naprawdę nie pomyślę, że w porządku, gospodarka jest tak zła, a Fed będzie musiał przestać wędrować, a nawet pomyśleć o cięciu, nie sądzę, że nadszedł czas, aby naprawdę zaangażować dużo kapitału ”.

Inne wskaźniki, które mogą rzucić światło na to, czy kryptowaluty zbliżają się do dna rynkowego, to wskaźnik strachu i chciwości, który na dzień dzisiejszy znajduje się na poziomie 8, pod „Extreme Fear”, który po raz ostatni zaobserwowano 17 maja, mniej więcej w czasie Terra ( Upadek LUNY).

Bitcoin jest obecnie wyceniany na 20 500 USD, a ETH na 1060 USD w momencie pisania tego tekstu.

Wygląda na to, że dno jest blisko. Przy najmniej jest taka nadzieja. Bez walki w okolicach 20 000 $ BTC się nie podda.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze