Domena bitcoin.com wystawiona na sprzedaż | Ile „krzyknął” właściciel?

Domena bitcoin.com, jedna z najbardziej rozpoznawalnych nazw domen w świecie kryptowalut, została dziś wystawiona na sprzedaż przez amerykańskiego rejestratora domen internetowych i firmę hostingową GoDaddy za …

„Ta domena jest obecnie zarejestrowana, ale została wystawiona na sprzedaż przez jej właściciela. Właściciel może zaakceptować, odrzucić lub odeprzeć każdą ofertę o wartości równej lub wyższej od wskazanej kwoty. Oferty niższe od podanej kwoty nie będą składane. Proces może trwać 5–10 dni ”– głosił opis na GoDaddy.

Informacja w serwisie została jednak dość szybko zaktualizowana. W obecnej chwili widnieje komunikat, że domena bitcoin.com jest zajęta.

domena bitcoin na sprzedaż
domena bitcoin.com wystawiona na sprzedaż; źródło: godaddy

„Kontrowersyjny” właściciel

Od 2014 roku Bitcoin.com należy do znanego, wczesnego inwestora kryptowalutowego Rogera Vera. W ciągu ostatnich kilku lat strona działała głównie jako serwis informacyjny dotyczący kryptowalut i technologii blockchain. W 2016 roku Bitcoin.com uruchomił usługę wyszukiwania, a w 2017 – własny portfel kryptowalut. We wrześniu 2019 roku w ramach projektu uruchomiono następnie giełdę kryptowalut.

W przeszłości Bitcoin.com był również regularnie atakowany za promowanie Bitcoin Cash – którego Ver jest wielkim zwolennikiem – jako domniemanego, „prawdziwego” Bitcoina.

Ile byś zaoferował za taką domenę?

Chociaż profil Bitcoin.com na platformie GoDaddy twierdził, że domena została wystawiona na sprzedaż przez jej właściciela, inni rejestratorzy, tacy jak NameCheap (gdzie domena została pierwotnie zarejestrowana w 2008 r.) nie potwierdzały tej informacji.

„Ta domena nie jest wystawiona na sprzedaż, ale nadal możesz złożyć ofertę. DomainAgents namierzy właściciela domeny, przedstawi twoją ofertę i włączy ją do negocjacji ”głosi aktualnie opis na NameCheap.

domena bitcoin

Sprzedaż nazwy domeny za 100 milionów dolarów lub więcej byłoby jak dotąd największą tego rodzaju transakcją. Na przykład rekord ten znajduje się obecnie w posiadaniu firmy MicroStrategy, która – jeszcze zanim zainwestowała miliardy dolarów w bitcoin – sprzedała w 2019 roku swoją domenę Voice.com firmie Block.one za 30 milionów dolarów.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze