Cash App umożliwia sprezentowanie bliskim BTC już od 1 USD

6 186

Firma z branży płatności cyfrowych Block (znana wcześniej jako Square) ogłosiła, że użytkownicy Cash App mogą w okresie świątecznym podarować bliskim cząstkę BTC już od 1 dolara.

Zgodnie z treścią opublikowanego wczoraj tweeta, użytkownicy Cash App mogą, za jej pośrednictwem, podarować komuś bitcoina jako prezent. Honorowane są nawet niewielkie transakcje, opiewające na nie więcej niż 1 dolara. Co ciekawe, aby podarować komuś BTC przez Cash App nie trzeba samemu posiadać kryptowaluty, a transfer środków odbywa się w ten sam sposób, jak w przypadku gotówki.

Amerykanie coraz częściej dają kryptowaluty jako prezent

Według opublikowanych niedawno wyników badania przeprowadzonego przez firmę BlockFi, kryptowaluty takie jak bitcoin (BTC), dogecoin (DOGE) i ether (ETH) mogą coraz częściej stawać się prezentem, który obywatele USA podarują swoim bliskim w czasie nadchodzących Świąt.

Przeprowadzona w październiku wśród ponad 1250 obywateli USA ankieta BlockFi Real Talk: Happy HODLdays wykazała, że ​​prawie co dziesiąty Amerykanin podarowałby kryptowaluty swoim bliskim jako prezent świąteczny.

Na podarowanie komuś bitcoina zdecydowałoby się 75% ankietowanych. W następnej kolejności znalazły się odpowiednio dogecoin i ether. Co ciekawe, zaledwie 2% respondentów zadeklarowało, że byłoby zainteresowanych sprezentowaniem komuś tokenów niewymienialnych (NFT).

Co więcej, kryptowaluty staną się prawdopodobnie jednym z gorących tematów przy świątecznych stołach. Okazało się, że jeden na trzech ankietowanych wolałby przy takiej okazji rozmawiać o popularnych aktywach cyfrowych niż na przykład o polityce.

Niestety, w toku tego samego badania ujawniono, że większość respondentów nie dysponowała wiedzą na temat wysyłania/ odbierania kryptowalut. Wielu krytyków przypisało wysyłanie BTC nowicjuszom jako jeden z powodów, dla których tak wiele monet zostało utraconych od 2009 roku.

BlockFi spytało również obywateli USA o ich plany na 2022 r. Około jedna trzecia spośród przebadanych milenialsów zadeklarowała, że planuje w przyszłym roku zakup aktywów cyfrowych. Wśród przedstawicieli starszych pokoleń podobną gotowość wykazało około 25%. Około 15% ogółu respondentów przyznało natomiast, że planuje kupić NFT.

***

Kryptowaluty kryptowalutami, jeśli jednak po głowie chodzi Ci sprezentowanie komuś na święta tematycznego gadżetu, koniecznie zajrzyj na stronę flyingatom.shop – sklepu dla pasjonatów bitcoina i kryptowalut!

Może Cię zainteresować:

Komentarze