Czy Bitcoin może ważyć mniej niż 1 kilobajt?

Giełda kryptowalut BitMEX odnowiła grant w wysokości 100 000 USD dla dewelopera Bitcoin Calvina Kim na kolejny rok. Kim otrzymał również dodatkowe fundusze w wysokości 50 000 USD od Fundacji Praw Człowieka. Kim pracuje nad projektem Utreexo z MIT, którego celem jest pomoc w skalowaniu Bitcoin.

Czy Bitcoin może ważyć mniej niż 1 kilobajt?

Rozmiar Bitcoin (state) – bazy danych, która wyszczególnia, kto jest właścicielem których cyfrowych monet – zwykle rośnie z czasem, tworząc dodatkowe obciążenia dla zdecentralizowanej sieci dysków twardych, które obsługują sieć.

Algorytm Utreexo obiecuje znaczne zmniejszenie rozmiaru Bitcoin z kilku gigabajtów do mniej niż kilobajta.

Mając za sobą dodatkowe roczne fundusze, Kim może kontynuować współpracę nad projektem. BitMEX zaczął finansować jego pracę już w zeszłym roku. „Stabilność finansowa pozwoliła mi skupić się na dalszych badaniach i rozwoju Projektu Utreexo” – powiedział Kim w oświadczeniu.

Giełdy angażują się, aby zbudować Bitcoin

To nie pierwszy raz, kiedy giełda kryptowalut przyznała grant na rozwój łańcucha bloków Bitcoin. W grudniu ubiegłego roku Coinbase ogłosiło pierwszy zestaw grantów dla programistów Bitcoin ze swojego Crypto Community Fund.

Giełda przyznała granty deweloperom Bitcoin oxB1oC i Joao Barbosa. oxB1oc tworzy i ulepsza istniejące narzędzia open source dla Bitcoin, a Barbosa koncentruje się na ulepszaniu interfejsu użytkownika Bitcoin Core na Androida i iOS.

W przeszłości granty przyznawała również gieła OKEx. Otrzymał go na przykład pracujący przy Bitcoin Core Marco Falke. Nagroda była równowartością rocznej pensji dla dewelopera, chociaż Falke zażądał podobno nieujawniania dokładnej kwoty.

Z archiwum Bithub:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze