Twitter zrobił niespodziankę bitcoinowi! | Entuzjaści wybudzają się ze snu

6 210
Dzisiejszy wschód słońca przywitał nas niespodzianką. Twitter we współpracy z Unicode wprowadził hashtag z symbolem bitcoina. Zwolennicy cyfrowego złota zwariowali…

Kilka godzin temu Jack Dorsey, CEO i współzałożyciel Twittera ukazał nowy symbol bitcoina na platformie. Emotikona jest dostępna za pośrednictwem hashtagu #Bitcoin bądź #BTC.

bitcoin symbol jack dorsey

To nie pierwszy raz, kiedy symbol bitcoina zaistniał w powszechnym wachlarzu emotikon internetowych. Sygnaturę bitcoina znajdziemy wśród walut fiducjarnych na klawiaturze GBoard na iOS. Poza tym Microsoft Excel wprowadził w maju ubiegłego roku opcję walutową bitcoin. 

Pod koniec roku próbowano również zainicjować wprowadzenie szerszego wachlarzu emotikon bitcoinowych w standard Unicode. Pamiętajmy jednak, że konsorcjum Unicode, które jest odpowiedzialne za tworzenie zestawów emoji dla urządzeń z systemem iOS i Android, dodało symbol U + 20BF (₿) do swojej wersji z 2017 roku.

Ponadto jeśli Was ciekawi to, dlaczego symbol bitcoina reprezentuje się tak, a nie inaczej i jaka była tego geneza, przeczytajcie poniższy artykuł. 

Pobudka i dyskryminacja 

Gdy tylko przyjrzymy się ubogaconym hashtagom bitcoinowym na Twitterze zauważymy, że wywołało to niemałe poruszenie wśród społeczności. Najbardziej znane i poniekąd cenione postaci z branży niechybnie podłapały bitcoinowy łańcuszek. Wieść rozeszła się błyskawicznie, a autorzy innych kryptowalut domagają się równego zabiegu wobec ich walut. 

#Bitcoin w kilka godzin urósł do pozycji 14. najpopularniejszego hashtaga na platformie (na świecie). 

Jack Dorsey jest zwolennikiem bitcoina od kilku lat. W grudniu 2019 roku uruchomił inicjatywę, która ma na celu zdecentralizować Twittera. Ponadto Jack prowadzi także Square Crypto, czyli firmę, operatora płatności kryptowalutami.

Niewtajemniczeni mogą być zdziwieni – “o co tyle szumu?” – rzekną. Należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że Twitter odgrywa znaczącą rolę w komunikacji, czy to w świecie, czy to w branży kryptowalut. 

Czasami jeden tweet, wpis wpływowej osoby potrafi spowodować załamanie się akcji na rynku, wywołać niepokoje, wojnę, czy też hossę i pozytywne skutki. 

Nowy hashtag z symbolem bitcoina już ujrzało mnóstwo osób, a zobaczy go jeszcze więcej. To przysporzy cyfrowemu złotu popularności i może wpłynąć na adopcję kryptowaluty. 

Jak Wam się podoba hashtag bitcoin na Twitterze? Czyżby nie przeceniamy tej implementacji? Jaki może to mieć wpływ na bitcoina i społeczność? 

Komentarze